Máte doma hliníkovou fólii? Málokdo to ví, ale pomáhá od hlavy k patě

Hliníkovou fólii můžete využít i jinak než jen při vaření či balení potravin. Může vám pomoci i při několika zdravotních problémech.

alobal i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Asi nikdo by nečekal, že obyčejný alobal může mít nějaký vliv na zdraví. Přesto jsou lidé, kteří na něj nedají dopustit a tvrdí, že pokud si nohy, kolena nebo ruce zabalíte do hliníkové fólie, výrazně prospějete svému zdraví. Vypadá to, že alobal může být skutečně užitečný při mnoha zdravotních problémech. 

Alobal pomáhá na silné bolesti kloubů

Pokud trpíte silnými bolestmi kloubů, zabalte postiženou část těla do hliníkové fólie. Nechte působit několik hodin, ideálně přes noc. Opakujte postup po dobu 7 dní. Může to sice vypadat trochu šíleně, ale po chvíli bolest ustoupí. 

Tím, že použijete alobal, vytvoříte tzv. „absolutní bariéru“, jak to trefně popsali na webu Alufoil, ochráníte tedy dané místo před světlem, kyslíkem, vlhkostí i bakteriemi. Navíc, jak potvrzují výrobci hliníkových fólií (a jak jste si jistě již sami odzkoušeli na potravinách), alobal dokáže poměrně dlouho udržet teplo. Pokud ji tedy použijete například jako teplý obklad na kloub, vydrží vám postižené místo v teple mnohem déle, než když jej obalíte například obvazem. 

alobal iZdroj fotografie: depositphotos.com
Alobal má také zdravotní využití

Alobal pomůže i při nachlazení

Alobal vám může pomoci i od jiných typů bolesti. Podle některých alternativních lékařů může hliníková fólie aktivovat tzv. meridiány, což má pozitivní vliv na daný orgán a bolest by měla ustoupit. V takových případech je potřeba nalézt jen správný bod, kam hliníkovou fólii aplikovat. Většinou se jedná o ruce či nohy. Alobal vám může pomoci i v případě bolesti kloubů či zad, jak jsme již na JakZdravě před nedávnem zmiňovali.

Alobal jako pomocník při bolesti kloubů

I hliníková fólie umí léčit, poradí si s chřipkou, nachlazením i popáleninami

Kromě úlevy od bolesti vám hliníková fólie může pomoci se rychle zbavit nachlazení. Údajně stačí si zabalit chodidla do hliníkové fólie a nechat působit přibližně hodinu. Potom si udělejte asi 2 hodiny přestávku a proces dle potřeby opakujte.

Jaké jsou vaše zkušenosti s alternativním použitím hliníkové fólie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články