Babiččin recept na nachlazení a chřipku: Jedna lžička a imunita bude jako ze železa

Med se skořicí je tradičním lékem, který i v dnešní době nachází své uplatnění. A není se čemu divit, přináší totiž ohromné množství výhod.

Med v misce s nabírátkem na med a skořicí vedle na stole i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kombinace medu a skořice je jedním z těch málo tradičních léků, které jsou stále hojně používány a ceněny pro své léčivé účinky. Spojení těchto dvou účinných látek přináší mnoho zdravotních výhod, ať už jde o podporu imunity, prevenci nemocí srdce nebo hubnutí. Stačí si dát před snídaní 1 čajovou lžičku medu smíchanou s ½ lžičkou mleté skořice a zapít ji sklenicí teplé vody.

Skořice léčí záněty a podporuje imunitu i zažívání

Jak vysvětluje lékařka Zilpah Sheikh, MD skořice má antioxidační, antibiotické a protizánětlivé účinky. Je tedy více než vhodná pro všechny, které trápí vleklá zánětlivá onemocnění nebo oslabená imunita. Navíc snižuje hladinu cukru v krvi, podporuje hubnutí a může pomoci i při syndromu dráždivého tračníku nebo jiných žaludečních či střevních potížích.

Med je téměř univerzální lék

Med jsme vám na JakZdravě doporučovali pro posílení imunity již v několika v různých kombinacích. Velmi účinný je například ve spojení s kurkumou, se zázvorem, citronem či právě skořicí. Sám o sobě má silné protizánětlivé vlastnosti, napomáhá v boji s infekcemi a je velmi účinný při léčbě kašle. Nutriční specialistka Jerlyn Jones, MS dodává, že med podporuje zdraví srdce, snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak a napomáhá hojení ran.

med ve sklenici iZdroj fotografie: Freepik
Med je jedním z nejsilnějších přírodních léků

Med se skořicí pomáhá při chřipce a nachlazení

Díky svým unikátním vlastnostem pomáhá med se skořicí rychle potlačit příznaky chřipky a nachlazení a může zkrátit i celkovou dobu léčby. Navíc posiluje imunitu, takže se vám nemoci obloukem vyhnou. Mimo to vám může pomoci i s dalšími zdravotními problémy. Med a skořice totiž mimo jiné: 

Domácí odvar z medu a skořice vyřeší minimálně 15 zdravotních problémů

  • Podporují trávení: Kombinace medu a skořice podporuje trávicí procesy.
  • Přináší úlevu při bolestech kloubů: Smíchejte obě ingredience dohromady, vytvořte pastu a naneste ji na bolestivé klouby.
  • Podporují zdraví srdce: Med a skořice posilují srdeční sval a přispívají ke stabilizaci srdečního rytmu a krevního tlaku.
  • Podporují duševní zdraví: Kombinace medu a skořice dokáže zklidnit a uvolnit mysl, zmírnit stres a napětí a posílit paměť.
  • Pomáhá při infekcích močových cest: Díky antiseptickým vlastnostem medu a antibakteriálním účinkům skořice tato směs pomáhá při infekcích močovodu či močového měchýře.

K čemu dalšímu užíváte med se skořicí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články