Na játra, lepší paměť i spalování tuků: Babiččina lidová směs stojí jen pár korun, dokáže ale hotové zázraky

Babiččina lidová směs je levným a dostupným prostředkem lidové medicíny, který má až pozoruhodně široké spektrum výhod. Podpoří paměť i činnost srdce a jater.

babička i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidová medicína se v posledních letech těší nebývalé oblibě. Do českých domácností se opět vracejí již téměř zapomenuté recepty našich předků. Jedním z nich je i křenový sirup se zázvorem. Tato babiččina lidová směs výrazně podporuje celkové zdraví, přitom vás vyjde mnohonásobně levněji než potravinové doplňky či volně prodejné léky. 

Křen vám pomůže od bolesti i mnoha onemocnění

Babiččina lidová směs je nejen kulinářskou lahůdkou, ale může být i účinným lékem, který nejenže zlepší vaši paměť o úctyhodných 80 procent, ale také vám pomůže odstranit tukové zásoby, s nimiž bojujete už léta. Klíčovou složkou tohoto sirupu je křen, který je dle webu DennisHorseradish bohatý na vitamin C, draslík, vitaminy B1, B2 a B6 a také na železo, hořčík a fosfor. Jak jsme již na JakZdravě zmiňovali, má antibakteriální vlastnosti, dokáže zlepšit zdraví dýchacích cest a působí příznivě i na vnitřní orgány. Mezi nejprospěšnější účinky křenu tak patří:

  • posílení imunity
  • podpora dýchacího systému
  • antibakteriální účinky
  • detoxikace organismu
  • podpora trávení
  • tlumení bolesti
  • podpora kardiovaskulárního zdraví
křen nastrouhaný iZdroj fotografie: Freepik
Hlavní složkou této směsi je křen

Citron prospívá nejen imunitě ale i mozku

Citrusové plody lidé obvykle konzumují hlavně na posílení imunity. Jsou také asi nejčastější přísadou do různých posilovačů imunity, z nichž jsme vám již mnohé na JakZdravě představovali. Z vědeckých výzkumů však vyplývá, že vitamin C je také velmi důležitý pro správné fungování mozku, včetně paměti a dalších kognitivních funkcí. Nutriční specialistka Helen West, RD dodává, že citron je také dobrým pomocníkem při hubnutí i zdravotních problémech, jako jsou ledvinové kameny, anémie či zažívací problémy.

Babiččina lidová směs

Očistěte a nakrájejte 125 gramů křenu, asi 2 cm kousek zázvoru a vložte je do mixéru. Vymačkejte šťávu ze 4 citronů a přidejte ji do mixéru. Vše rozmixujte, přelijte do skleněné uzavíratelné nádoby a doplňte 6 polévkových lžic medu plus 2 lžičky skořice. Důkladně promíchejte a uchovávejte v chladničce.

bramborová šťáva

Babiččina ozdravná šťáva: Pila ji každé ráno a netrpěla žádnou nemocí

Užívejte jednu polévkovou lžíci směsi dvakrát denně před jídlem nebo před cvičením. Neužívejte jí více, protože konzumace velkého množství účinných látek křenu může způsobit zvracení a průjem. Směs užívejte jen po dobu tří týdnů. V případě závažných zdravotních problémů se vždy poraďte s lékařem.

Jaký je váš oblíbený lidový recept s křenem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články