Dehydratace je primárním zdrojem všech vrásek | JakZdravě.cz

Dehydratace je primárním zdrojem všech vrásek. Stačí se vyhnout třem základním chybám a pleť bude vypadat o 10 let mladší

Lidské tělo je z velké části tvořeno vodou a její nedostatek způsobuje velké zdravotní komplikace. Vyvarujte se drobných chyb a udržujte dostatečným příjmem vody tělo v dobré kondici.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk musí za den vypít jiné množství vody, obvykle je však lepší vypít o půl litru více než méně. I krátkodobá dehydratace vede ke změně nálad, špatnému soustředěnosti, koncentraci a pocitům malátnosti. Limit pro denní příjem se pohybuje mezi 2 a 3 litry čisté vody, nic se ale nemá přehánět a výrazně vyšší množství vody by mohlo přetížit ledviny.
Zařaďte potraviny bohaté na vodu

Pitný režim není jen otázkou čisté vody, ale i potravin, které jsou jí z velké části tvořeny. Podíl vody se u nich pohybuje nad devadesáti procenty. Nejlépe si vede okurka, v těsném závěsu je ledový salát, řapíkatý celer, ředkvičky, rajčata, zelená paprika, květák, vodní meloun, špenát a jahody. Tyto potraviny skvěle hydratují a podporují vliv samotné vody, mají blahodárný účinek na pleť, vlasy i schopnost koncentrace.


iZdroj fotografie: Unsplash

Voda hned po probuzení

Je to rutina, kterou dodržuje téměř každý. Velká dávka tekutin těsně před spaním a další krátce po probuzení. Může se to zdát jako dobrý nápad, aby se člověk dostal do dobré nálady, měl dostatek energie a probudil tělo k životu. Pro organismus je to ale velký šok, který brání zadržování vody v těle a vstřebávání živin. Pokud už máte potřebu napít se co nejrychleji po probuzení, doplňte tekutiny i nějakým jídlem.


iZdroj fotografie: Unsplash

Zákaz tekutin po tréninku

Čerstvá voda těsně po skončení tréninku je osvěžující a tělo příjemně zklidní. Nesmíte ovšem začínat cvičit už s dehydratovaným organismem, neboť velká dávka studeného nápoje po hodině fyzické aktivity je pro tělo nepříjemným překvapením. Je třeba dávkovat tekutiny postupně, s pravidelnými časovými odstupy a v menším množství. Nápoje by také neměly být příliš vychlazené. Mimo čistou vodu se hodí i iontové nápoje, zelený čaj a ochucené mléko.

Zdroj: Thorne

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 183 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok