Křečové žíly brzy zmizí, stačí vmasírovat domácí směs

Pokud máte potíže s křečovými žilami, mozoly či otoky, zkuste si připravit domácí lék, který si vmasírujete do nohou a pocítíte okamžitou úlevu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Křečové žíly neboli také varixy jsou vystouplé zvětšené žíly modré až tmavě fialové barvy. Nejtypičtěji se vyskytují na dolních končetinách, ale mohou se objevit i kdekoliv jinde na těle. Lehčí formy tohoto problému jsou pouze kosmetickou záležitostí. Pokud se jedná o vážnější průběh, mohou se křečové žíly projevit bolestí, případně záněty žil či bércovými vředy. Léčba zpočátku bývá konzervativní. Pomoci ovšem může i připravená domácí směs.

Křečové žíly

Mnoho lidí trápí křečové žíly, jelikož vypadají nevhodně. V horších případech lidem komplikují život i pocity bolesti. Ke vzniku křečových žil dochází v případě špatné funkčnosti. Krev se hromadí v žíle a rozšiřuje ji. Povětšinou k tomu dochází z důvodu oslabení žilní stěny nebo absenci či nedomykavosti chlopní. Mezi rizikové faktory pro jejich vznik se řadí věk. Nejvíce postihují lidi starší 60 let z důvodu snižující se elasticity žil.

Častěji se také objevují u žen než u mužů. Mají na to vliv ženské hormony, které uvolňují žilní stěny. Predispozice mohou být také dány geneticky, kdy je problém s oslabenou žilní stěnou. Mezi další příčiny lze zařadit obezitu, nedostatek pohybu či dlouhé stání nebo sezení, při kterém dochází k nedostatečnému proudění krve. Mezi první léčbu se řadí kompresní punčochy či léky ve formě tablet, krémů či gelů. Až poté se případně přistupuje k chirurgickému řešení.

iZdroj fotografie: Flickr

Domácí léčba křečových žil, mozolů i otlaků

Pokud vás trápí křečové žíly nebo mozoly či otlaky, můžete vyzkoušet recept, který si poradí se všemi těmito problémy najednou. Budete potřebovat pouze 3 suroviny. Konkrétně se jedná o 1 polévkovou lžíci kurkumy, 1 hrnek alkoholu a 10 tablet aspirinu. Kurkuma neboli indický šafrán je koření, které se vyrábí z nasušeného namletého oddenku kurkumovníku. Používá se v kari koření. A její pozitivní účinky podpoří normální funkci pokožky, zdravé trávení či normální stav kloubů a kostí.

Pro přípravu receptu nejprve rozdrťte tablety aspirinu a smíchejte je s alkoholem. Poté přidejte lžíci kurkumy a nechte odstát alespoň celý den. Takto připravenou směs jemně vmasírujte na postižené místo. A na noc přikryjte měkkou tkaninou. Pokud se vám neuleví, pravděpodobně bude nutné zkusit nějaké jiné řešení. Ale tento recept je relativně levný a nestojí moc námahy, takže domácí léčba za vyzkoušení rozhodně stojí.

Co pomáhá na křečové žíly vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články