Domácí olej za pár kaček zničí artritidu, posílí i imunitní systém

Za léčivé oleje a vitamíny nemusíte nutně utrácet stovky nebo tisíce korun. Díky tomuto doma vyrobenému oleji za pár korun hravě posílíte svou imunitu a zatočíte s artritidou.

pampelišky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mnoho lidí se v dnešní době potýká s častými nemocemi a někteří i například s artritidou. Často jako prevenci tito lidé kupují drahé léky a vitamíny. Pomoci vám přitom může rostlina, která se vyskytuje na mnoha místech. To, co z ní můžete vyrobit, vás vyjde na pár korun a hravě vám s těmito problémy může pomoci. Jedná se o obyčejnou pampelišku, která se vyskytuje na zahradách či loukách.

Pampeliškový salát vám prospěje

Z listů obyčejných pampelišek si můžete udělat velice jednoduchý salát, který má pozitivní účinky na lidské tělo. Pampeliškové listy vám pomohou předcházet cukrovce a mají také detoxikační účinky. Některé listy se pokuste natrhat i s kořínky. Z kořenů následně můžete uvařit čaj, který při pravidelné konzumaci pozitivně působí v játrech, kterým pomáhá zbavit se škodlivých látek v nich usazených.

Čaj udělejte i z listů

Pampeliškový čaj nemusíte dělat jen z kořenů této rostliny. Když uvaříte čaj s pampeliškovými listy, dopřejete svému tělu také spoustu benefitů pramenících právě z listů. Když k nim přidáte i květy, bude váš čaj nápomocný pro vaše tělo ještě o něco více. Květy totiž pozitivně působí proti žaludečním vředům, tuberkulóze nebo například stimulují krevní oběh. Díky tomu pak preventivně předcházíte artritidě či například mozkové příhodě.

Vyrobte si olej

Z pampelišky si můžete vytvořit také olej, který bude prospěšný proti bolesti. K jeho výrobě budete potřebovat pouze nádobu, kterou stačí do poloviny naplnit pampeliškami. Do nádoby následně přilijte rostlinný, olivový nebo například hroznový olej. Dolijte nádobu olejem tak, aby byla úplně plná. Poté obsah nádoby promíchejte, abyste se zbavili přebytečného vzduchu. Nádobu přikryjte gázou, kterou připevněte gumičkou a nechte nádobu 2 týdny na teplém, slunečném místě.

louka iZdroj fotografie: Pixabay

Olej správně uskladněte

Jakmile rostliny změní barvu na hnědou, olej máte prakticky hotový. Stačí jej pak jen přelít přes cedník do jiné nádoby, která by měla být ideálně tmavá, například od olivového oleje. Pak už jen nádobu s olejem uskladněte na tmavém a chladném místě a kdykoli budete cítit nějakou bolest, tak po tomto oleji určitě sáhněte. Bolest brzy zmizí a vy se s ní nebudete muset dlouho trápit.

Které oleje a tinktury používáte pro své zdraví vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články