Domácí posilovač imunity: Cena menší než v lékárně za léky, účinky milionové

Tento jednoduchý recept je skvělým přírodním řešením pro posílení imunity a ochranu před nemocemi, zejména v období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění.

domácí posilovač imunity i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V boji proti nemocem a posílení imunitního systému se lidé často uchylují k lékům a doplňkům stravy. Příroda však nabízí řadu účinných prostředků, které můžete k posílení imunity využít a do lékárny vůbec nemusíte. Jedním z těchto jednoduchých a účinných receptů je domácí posilovač imunity vyrobený z čerstvého zázvoru, citronů a medu.

Domácí posilovač imunity obsahuje samé ověřené přísady

Všechny ingredience tohoto receptu jsou osvědčenými bojovníky proti chřipce a nachlazení, i na JakZdravě jsme vám tuto kombinaci opakovaně doporučovali. Zázvor podporuje obranyschopnost a posiluje imunitní systém, navíc se velmi osvědčil při zažívacích potížích. Citrony jsou plné antioxidantů a hlavně vitaminu C, který má na správnou funkci imunity zásadní vliv. 

Nutriční specialistka Helen West, RD dodává, že citrony také podporují kardiovaskulární zdraví a chrání před ledvinovými kameny a anémií. Med, jak jsme již na JakZdravě také zmiňovali, je proti kašli stejně účinný jako volně prodejné léky. Nutriční specialistka Jerlyn Jones, MS dodává, že si med díky svým antibakteriálním vlastnostem hravě poradí s mnoha běžnými nemocemi.

domácí posilovač imunity se zázvorem iZdroj fotografie: Depositphotos
Zázvor, citron i med jsou osvědčenými bojovníky proti respiračním onemocněním

Recept na domácí posilovač imunity

Při výběru ingrediencí sázejte na kvalitu. Citrony použijte v bio kvalitě s chemicky neošetřenou kůrou, budete potřebovat celkem 3 ks. Dále si připravte velký kořen zázvoru a med. Také ideálně bio.

zlatý med

Takzvaný „zlatý med“ si poradí s kdejakou nemocí. Funguje jako silné antibiotikum a tělu vytváří neprůstřelný obranný štít

Zázvor očistěte a nastrouhejte na jemném struhadle. Citrony omyjte a nakrájejte na malé kousky. Důkladně odstraňte semínka (zabráníte zhořknutí). Důkladně promíchejte a přidejte dle chuti med. Denně užívejte malou lžičku této směsi, buď jen tak nebo rozmíchanou ve vlažném čaji či vodě. Bez obav ji můžete podávat i dětem.

Jak vám domácí posilovač imunity chutná?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články