Zázrak našich předků: Zničí kašel i zápaly, stačí pár minut

Přírodní léky sice velmi dobře fungují, ale ne vždy dobře chutnají. To však rozhodně neplatí u tohoto receptu, přezdívaného zázrakem našich předků.

zázrak našich předků i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mezi osvědčené léky na kašel, záněty dýchacích cest a další onemocnění spojené s infekcemi horních cest dýchacích patří česnek, cibule, zázvor, tymián či plicník. Bohužel však obvykle zároveň nepatří mezi velké oblíbence dětí ani některých dospělých. Příroda však má odpověď i pro ty nejvybíravější jazýčky. Tento zázrak našich předků je totiž nejenom účinný, ale také chutný. 

Zázrak našich předků

Přírodní léky na nachlazení obvykle účinkují velice spolehlivě. Problém občas může být v jejich chuti. Ty nejúčinnější totiž často obsahují česnek, zázvor a citron, které někteří lidé (a obzvláště děti) užívat odmítají. I když máte například skvělé zkušenosti s česnekovou tinkturou, kterou jsme na JakZdravě již několikrát doporučovali, nemůžete ji u svého dítěte či vnuka použít. Dnešní recept je proto jiný a zaručeně bude chutnat i dětem.

2 hřebíčky denně nakopnou imunitní systém a zlepší trávení. Ihned je přidejte do stravy, ochrání před nachlazením i chřipkou

Na zázrak našich předků budete potřebovat 2 velmi zralé banány, 400 ml vroucí vody a 2 polévkové lžíce medu. Vroucí vody se neděste, sice zničí některé vitamíny v banánech, ale je potřebná pro vylouhování látek proti kašli a zánětům. Med poté přidávejte až po zchladnutí, abyste důležité látky, které obsahuje, zachovali.

Příprava a užívání

Banány oloupejte a rozmačkejte vidličkou. Vložte je do skleněné nebo porcelánové misky a zalijte vařící vodou, přikryjte a nechte 30 minut odstát. Následně můžete nápoj přecedit, ale není to nutné. Přidejte med a dobře promíchejte.

med iZdroj fotografie: Freepik
Med spolu s dalšími ingrediencemi účinně léčí kašel

Tento zázrak našich předků skladujte v lednici, ale užívejte vždy při pokojové teplotě. Ideální je pít 4x denně 100 ml. Jedna várka vám tak vystačí na den. Každý den tedy připravujte novou. Po dvou až třech dnech byste měli pozorovat výrazné zlepšení.

Med vás spolehlivě zbaví kašle

O medu, jakožto přípravku proti kašli jsme na JakZdravě psali již mnohokrát. Studie totiž potvrdily, že je stejně účinný jako léky na kašel, které se běžně prodávají v lékárně, a to obzvláště u dětí. Lékaři z MayoClinic dodávají, že med se osvědčil při léčbě kašle způsobeného infekcemi horních cest dýchacích a akutním nočním kašlem.

Banány, na rozdíl od medu, nejsou tak častou přísadou domácích prostředků proti kašli. Jak ale vysvětluje nutriční specialistka Kim Rose-Francis RDN, jsou skvělým zdrojem důležitých živin, které mohou pomoci zmírnit některé příznaky respiračních onemocnění, včetně kašle. Obsahují také značné množství antioxidantů, které bojují se zánětlivými procesy v těle.

Jaké přírodní recepty se při léčbě kašle u dětí osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články