Extrémně účinná rostlinka: Snižuje krevní tlak a činí zázraky s hladinou cukru v krvi

Pokud máte doma tuto léčivou bylinku, rozhodně ji zařaďte od svého pravidelného jídelníčku. Nabízí nespočet zdravotních přínosů pro vaše tělo.

kopr na novinách i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Na trhu lze najít mnoho bylinek, které dokáží svými schopnostmi předčit téměř každý komerční lék. Skvělým příkladem je kopr, který nabízí nespočet zdravotních přínosů, a navíc chutná velmi dobře. Rostlinu můžete dle lékařky Miho Hatanaka navíc využít mnoha způsoby, například si z ní připravit odvar a ten pít proti žaludečním křečím nebo ho přidat do smoothie spolu s dalšími ingrediencemi a nápoj pít v rámci prevence před nemocemi. 

Kopr a jeho zdravotní účinky 

Kopr je velmi bohatý na draslík, sodík a síru, což z něj dělá skvělý léčivý prostředek proti křečím. V minulosti se dokonce jeho síla používala ke zmírnění epileptických záchvatů a dalších potíží. Pravidelná konzumace bylinky je rovněž spojována s léčbou úzkosti, bolesti hlavy, deprese a časté nespavosti, ke které zpravidla přispívá nadměrný stres. Zejména pak odvar z jeho semen můžete používat také k odstranění kašle a jiných respiračních problémů. 

kopr iZdroj fotografie: Pixabay
Kopr nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo

Dalším zajímavým přínosem kopru je jeho schopnost eliminovat bakterie v dutině ústní, stejně jako případný zápach. Kopr pomáhá předcházet zánětu dásní a zmírňuje bolesti zubů. Kromě toho rostlina obsahuje vysoké množství vápníku – již jedna lžička semínek obsahuje více vápníku než sklenice mléka. To podle serveru WebMD znamená, že jeho pravidelná konzumace taktéž prospívá zdraví kostí a předcházení nemocem, jako je cukrovka. 

6 jasných signálů, že byste si měli nechat zkontrolovat hladinu cukru v krvi + jak ji regulovat bez léků

Snažte se jíst kopru co nejvíce 

Bylinka vám dokáže pomoci i v případě, že máte nadváhu nebo žaludeční křeče. V takovém případě stačí vypít každý den 2-3 šálky teplého koprového čaje a již po pár dnech pocítíte velký rozdíl. Dobré účinky má pak i na krevní tlak, který pomáhá regulovat, a dokonce podporuje pevnost prsou. Na webu Jak Zdravě jsme psali o dalších zajímavých bylinkách, které působí proti břišnímu tuku a podporují lidské zdraví v mnoha dalších směrech. 

Jak se kopr osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články