Je tohle dar od boha? Kadidlo zlepší nejen fyzické, ale i psychické zdraví

Kadidlo pochází z pryskyřice kadidlovníku. Je to strom (Boswellia) z čeledi březulovitých. Kadidlo z jeho pryskyřice má úžasné účinky na zdraví už při pouhé inhalace jeho vůně.

Kovová aromalampa, ze které se line vonný kouř kadidla i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kadidlo bylo známé už v 1. století. Tehdy bylo předmětem obchodu a mělo větší cenu než zlato. Zmíněno je také v Bibli jako jeden ze tří darů, který tři králové donesli novorozenému Ježíškovi. To je další ukázka, jakou cenu tehdy muselo kadidlo mít. Pro zdraví má nevyčíslitelnou cenu stále. Co to vlastně je? Kadidlo je pryskyřice ze stromu kadidlovníku a je známé hlavně pro svou vůni.

Esenciální olej z kadidla

Olejíček z kadidla můžete využít k inhalaci. Dá se přidat do difuzéru, aromalampy nebo nakapat do dlaně a vonět k němu během dne. Je velmi jemný, takže se nemusíte bát používat přímo na kůži neředěný. Nedávejte ho ale do očí. Můžete si ho dávat dokonce pod jazyk, doporučují se jedna až dvě kapky.

Efekty kadidla na zdraví

Kadidlový olej svým složením podporuje produkci bílých krvinek a podporuje tak imunitu. Pomáhá také ke zpomalení a prohloubení dýchání, které vede k okamžitému zklidnění při strachu, silném stresu, napětí nebo úzkosti. Doporučuje se inhalovat při depresivních stavech, v některých případech může pomáhat i v onkologii.

Na které konkrétní potíže pomůže

Kadidlový olej nepoužívejte jako jediný lék, ale jako podpůrnou terapii. Ulevuje při astmatu, dýchacích problémech, bolestech hlavy a nachlazení. Také se využívá pro zmírnění projevů artritidy a jako podpora při protinádorové léčbě nebo u cirhózy jater. Zevně se ho nebojte nakapat na štípance od hmyzu nebo na rány. Jdou-li na vás chmury, provoňte kadidlem svůj byt. Mělo by vám to zlepšit náladu.

Kousky pryskyřice kadidlovníku iZdroj fotografie: Pixabay
Kadidlo má zázračné účinky na zdraví. Pomáhá už i samotná jeho vůně

Kadidlo na vrásky

Kadidlový olej pronikl jako přísada i do kosmetiky. Není divu. Je účinný, příjemný a voňavý. Kromě toho, že vůně z krému naneseného na pokožku vás krásně uvolní před spaním a zaručí dobrý spánek, zlepší se i kvalita vaší kůže. Kadidlový olej chrání buňky, zpomaluje stárnutí, zpevňuje pokožku a tím redukuje vrásky.

Další kožní problémy, které vyřeší kadidlo

Kromě projevů stárnutí vám kadidlo pomůže léčit suchou praskající kůži. Jeho hojivé účinky léčí akné, strie i jizvy. Vyzkoušet ho můžete také na pokožku pod očima a v okolí očí, zde si poradí s kruhy pod očima a vějířovitými vráskami.

Existují i další esenciální oleje, které mají báječné účinky na zdraví.

Jak využíváte kadidlový olej vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články