Křečovým žilám dejte sbohem, hravě je zničí obyčejný rozmarýn

Pokud vás trápí křečové žíly, nemusíte nutně užívat drahé komerční léky plné chemie. S příznaky vám pomůže obyčejný rozmarýn.

křečové žíly i Zdroj fotografie: iStock
                   

Křečové žíly jsou poměrně častý problém, který mnozí ignorují nebo pro jejich zmírnění užívají drahé komerční léky plné chemie. To je však naprosto zbytečné, protože si s nimi dokáže poradit dle lékařky Debra Sullivan obyčejný rozmarýn – tedy léčivý olej na jeho bázi a správná aplikace tohoto přírodního prostředku. Příprava vám navíc nezabere téměř žádný čas a příznivé změny budete moci rozpoznat již během několika dní. 

Křečové žíly a jak se jich účinně zbavit 

Pokud se potýkáte s křečovými žílami a nic vám nepomáhá s jejich léčbou, rozhodně to neignorujte. Ačkoli by se totiž mohlo zdát, že se jedná pouze o estetický problém, jejich dopady na lidské zdraví mohou být v některých případech fatální – v případě, že je nebudete léčit, mohou přispět k rozvoji krevních sraženin, které zase mohou vyvolat srdeční infarkt. O příznacích tohoto onemocnění jsme mimo jiné již dříve psali na webu JakZdravě. 

Rozmarýn rostlina iZdroj fotografie: Freepik
S křečovými žílami si dokáže hravě poradit směs z rozmarýnu

Abyste se ochránili před problémy a zbavili se tohoto nevzhledného příznaku, můžete si připravit účinnou směs z rozmarýnu. Tato úžasná bylinka nabízí nespočet zdravotních benefitů, a to jak při konzumaci, tak i zevním použití. V takovém případě vám postačí, když si připravíte 2 větvičky čerstvé rostliny, vložíte je do vhodné uzavíratelné nádoby (nejlépe 250 ml) a poté zalijete po okraj čerstvým extra panenským olivovým olejem.  

snítka rozmarýnu

Čas natrhat rozmarýn: Může zlepšit náladu, kvalitu spánku i porazit nespavost

Pomůže i s bolavými klouby a dalšími problémy 

Nádobu stačí uzavřít a nechat uležet v tmavé místnosti alespoň 10 dní. Jakmile uplyne stanovená doba, můžete začít léčivou směs aplikovat na postižená místa a nechat ji působit, dokud se sama nevstřebá. Mimo jiné ji pak můžete dle serveru MedicalNewsToday používat i pro úlevu od bolesti kloubů. I v tomto případě ji stačí nanést tam, kam je potřeba, a nechat působit. Obecně pak rozmarýn podporuje i oběhový systém a zmírňuje celulitidu. 

Jak se rozmarýnová směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články