Rychlá léčivá metoda, objevte mocný bod Feng Fu na zátylku. S kostkou ledu a v pohodlí domova dokážete zázraky

Ledová terapie využívá stejný bod jako čínská akupresura. Skrz něj uvolňuje napětí, mírní důsledky onemocnění, odplavuje stres a zásobuje tělo energií.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věčné mládí vám (zatím) nikdo nezaručí, avšak již po staletí jsou k dispozici způsoby, jak si co nejdéle zajistit psychickou i fyzickou pohodu. Jedním z nich je čínská akupresura, která pomocí akupresurních bodů harmonizuje proudění energie a pomáhá stimulovat špatně fungující orgány. A právě na jednom z těchto bodů – bodu Feng Fu – staví i tzv. ledová terapie. Pomocí ní dokážete eliminovat napětí, odplavit stres, zmírnit důsledky onemocnění či dobít tělo potřebnou energií.

Feng Fu – mocný bod na zátylku

Nejprve je důležité uvědomit si, kde se bod Feng Fu nachází. Najdete ho na zátylku, v oblasti, kde se stýká hlava a krk – tedy zhruba v linii, kde vám začínají růst vlasy. Poté, co tento bod lokalizujete, můžete přistoupit k samotné ledové terapii. Pro její provedení budete potřebovat 20 minut času, pohodlné lůžko a kostku ledu. Volitelný je pak šátek či bandáž, kterým ledovou kostku na potřebných dvacet minut upevníte ke kýženému místu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Přiložení kostky ledu na specifický bod na zátylku dokáže doslova zázraky

Máte-li vše připravené, můžete začít akupresura a samotná ledová terapie. Lehněte si na břicho a kostku ledu umístěte na místo Feng Fu. Pokud potřebujete, led zafixujte šátkem. Nyní se uvolněte a nechte led a akupresurní bod „dělat svou práci“. Zpočátku bude led velmi studit, avšak po krátké chvíli již v podstatě nic neucítíte. Po uplynutí 20 minut led ze zátylku odstraňte. Výsledky terapie se dostaví během několika dnů, avšak pouze za předpokladu, že ledovou terapii provádíte pravidelně každý den.

Pravidelná terapie dokáže pomoci i při nemocech

Vnesete-li do této terapie určitou pravidelnost, můžete se těšit na řadu benefitů. Bod Feng Fu totiž pomáhá k celkové fyziologické rovnováze. Kromě znovunalezené energii a při léčbě stresu totiž pomáhá i při problémech s premenstruačním syndromem (mírní křeče a výkyvy nálady; dokonce prý dokáže pomoci i při nepravidelném cyklu). Dalšími z pozitivních účinků jsou zlepšení kvality spánku (rychleji usnete a v noci se nebudíte), zmírnění bolestí hlavy či zlepšení trávení (ledová terapie prý podporuje i slinění a polykání).

iZdroj fotografie: Depositphotos
Při pravidelné terapii budete celkově nabitější energií, méně napjatí a také méně vystresovaní

Co se týče zmírnění příznaku různých nemocí, ledová terapie přináší výsledky při mírnění následujících nemocí: respirační onemocnění (například nachlazení), kardiovaskulární onemocnění, poruchy trávicího traktu, celulitida, astma, artritida, vysoký či nízký krevní tlak, poruchy funkce štítné žlázy či neurologická onemocnění se zasažením páteře. Nicméně, v případě těhotenství, onemocnění epilepsií či schizofrenií byste ledovou terapii praktikovat neměli.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články