Masírujte si prsty po dobu jedné minuty a zažijte zdravotní nirvánu. Každý jeden prst pomůže odstranit jiný problém

V tradiční čínské medicíně jsou určité části těla spojeny s určitými orgány. Platí to i o prstech na rukou. Vyzkoušejte, jak funguje tento typ masáže.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O čínské medicíně se ví, že je na vysoké úrovni. Bohužel v mnoha zemích ještě není moc dobře zavedená. A právě čínská medicína doporučuje pravidelné masírování prstů, které si můžete v pohodě udělat sami. Denní minutová masáž vám dokáže zajistit pohodlí v průběhu celého dne. Hodně lidí si myslí, že masírování má jedinou výhodu, a to, že se budou cítit v tu chvíli pohodlně. Ale není tomu tak.

Výhody masírování prstů

Podle čínské medicíny je každá část těla spojena s určitým orgánem. A to platí i pro prsty. Možná tomu nebudete věřit, ale každý prst je spojený s nějakým orgánem v těle. Takže pokud si budete masírovat prsty, můžete zlepšit stav toho určitého orgánu. A samozřejmě, také vám to bude i příjemné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Palec

Podle čínské medicíny je palec na ruce odpovědný za plíce a srdce. Pokud se vám zvýší tlak, můžete ho pomocí masáže palce vrátit zase do normálu. Také se pomocí masáže tohoto prstu zbavíte bolesti.

Ukazováčky

Tyto prsty jsou spojeny s trávicím ústrojím, a také s případnými bolestmi břicha. Takže pokud vás často trápí tyto bolesti, nebo se třeba cítíte těžce a nafoukle, stačí si jednou za den promasírovat ukazováčky. Problémy by měly do pár dnů odeznít.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Prostředníček

Prostředníček je spojený s krevním oběhem. Když se u vás objeví nevolnosti, závratě nebo nespavost, zkuste si masírovat prostředníček. Potíže by se měly alespoň zmírnit, při nejlepším úplně vymizet.

Prsteníček

Prsteníček je spojený primárně s naší náladou. Jestli se u vás objeví úzkosti nebo deprese, můžete tento prst zkusit namasírovat. Pomocí jeho masáže můžete také zlepšit svůj lymfatický systém, který je zodpovědný za vyplavení škodlivých a toxických látek z těla ven.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Malíček

Masáž tohoto prstu může zlepšit funkci ledvin, a také zmírnit bolesti hlavy. Čínská medicína říká, že masáž malíčků snižuje bolest, a pokud chcete zhubnout, zkuste si masírovat levý malíček.

Zdroj: Irest

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 2583 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok