Kombinace z nebes: Už jediná lžička snižuje cholesterol a chrání srdce

Směs medu se skořicí velmi snadno zařadíte do svého jídelníčku a ochráníte tak tělo před řadou nemocí. Při správném užívání vám pomůže i s léčbou nejrůznějších zdravotních potíží.

med se skořicí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Příroda nabízí obrovské množství prospěšných látek, které mají na lidské zdraví až zázračný vliv. Některé z nich však nechutnají zrovna nejlépe. Vzpomeňte si na rybí tuk, syrový česnek či cibulovou šťávu. Toto však rozhodně neplatí u kombinace medu a skořice. Med se skořicí nejenže významně podporuje zdraví, ale je velmi snadné je zařadit do jídelníčku, protože si je dáte opravdu s chutí. 

Léčebné účinky medu a skořice potrvzují výsledky lidové léčby i vědecké studie

Jak med, tak i skořice se v lidové léčbě používají již od nepaměti. A jak potvrzuje nutriční specialistka Kim Chin, RD, naši předkové dobře věděli, co dělají, protože moderní výzkumy jejich přínosy opakovaně potvrzují. Med je přímo napěchovaný antioxidanty, obsahuje obrovské množství bioaktivních sloučenin, které pomáhají nejen předcházet mnoha nemocem, ale také je léčit. 

Skořice, jak dodává nutriční expertka Amy Richter, RD, má na lidské zdraví také velmi blahodárný vliv. Stejně jako med je plná antioxidantů, navíc pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, chrání srdce před závažnými nemocemi a zmírňuje záněty.

Med se skořicí je univerzální pomocník

Jak jsme již na JakZdravě nejednou zmiňovali, med se skořicí vyřeší nejméně 15 zdravotních problémů. Pomůže vám s hubnutím, nevolností i zápachem z úst. Zlepší funkci imunitního systému, sníží hladinu cholesterolu a ochrání srdce a celkově kardiovaskulární systém před závažnými zdravotními komplikacemi, včetně infarktu.

Konkrétní příklady použití medu se skořicí

Obecně platí, že pokud užíváte med se skořicí pravidelně a dlouhodobě, postačí preventivně jedna lžička ráno, k léčbě různých zdravotních potíží se pak dávkování odvíjí od konkrétních problémů, které chcete řešit.

med-skorice-pro-imunitu iZdroj fotografie: Pixabay
Med se skořicí posílí vaši imunitu i srdce.

Vysoká hladina cholesterolu

Pravidelná konzumace může snížit hladinu cholesterolu o 10 %. Stačí smíchat 2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice. Směs můžete užívat jen tak nebo smíchanou se 2 dcl teplé vody a vypít. U dlouhodobě zvýšeného cholesterolu je vhodné tuto směs užívat 3x denně.

Artritida

Ke zmírnění potíží způsobených artritidou rozmíchejte ve sklenici převařené vody (nechte ji nejprve zchladnout na pokojovou teplotu) lžíci skořice a dvě lžíce medu. Konzumujte 2x denně, ideálně ráno a večer. 

Infekce žlučníku a/nebo močového měchýře a močových cest

Rozmíchejte dvě lžičky skořice a velkou lžíci medu v šálku teplé vody. Při pravidelné konzumaci výrazně snižuje množství zánětlivých procesů v celém těle.

Nachlazení

Užívejte 3x denně 1 lžíci vlažného medu se ¼ lžičky skořice. Příznaky nachlazení odezní do 3 dnů.

Těžký žaludek, zažívací obtíže a plynatost

Užívejte 1 lžičku skořice smíchanou se 2 lžícemi medu před jídlem. Zabráníte překyselení žaludku a souvisejících obtíží. 

Růžová voda si v medicíně drží své místo už tisíce let. Má nepřeberné množství benefitů –⁠ ať už pro zažívání nebo pro pleť

Preventivní užívání medu se skořicí

Jak jsme již výše zmínili, med se skořicí můžete užívat i preventivně, a to buď samostatně nebo směs přidat do různých pokrmů. Medem se skořicí můžete ochutit jogurt či ovesnou nebo pohankovou kaši. Směs můžete natřít na chleba, palačinky nebo lívance, směle ji můžete přidat i do dezertů. A kdyby se vám náhodou tato směs omrzela, můžete ji ozvláštnit dalšími přísadami, například vlašskými ořechy a získat tak další unikátní kombinaci, kterou jsme vám ostatně na JakZdravě již také představovali.

K čemu dalšímu užíváte med se skořicí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články