Nejlepší přírodní lék pro zdraví očí: Už jediná lžička vrátí zrak do kvalit, o kterých sníte

Ginko biloba je známý hlavně díky svému pozitivnímu vlivu na mozek. Významně však podporuje i zdraví očí a obecně celého těla.

zdraví očí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ginko biloba je nejčastěji spojován s podporou kognitivních funkcí. Lidé jej tak obvykle užívají, když mají potíže se soustředěním či pamětí. Ginko biloba má však mnoho dalších výhod. Jednou z nich je například zlepšení zdraví očí a zmírnění dalších obtíží, které přicházejí s postupujícím věkem. Jinan dvoulaločný roste i u nás, takže pokud se ve vašem okolí vyskytuje, nebude vás tento lék stát ani korunu.

Co je Ginko biloba

Ginkgo biloba je jedním z nejstarších žijících druhů stromů vůbec. Má tedy v lidovém léčitelství opravdu dlouhou tradici. Vyrábí se z něj čaje a různé doplňky stravy. Kromě podpory paměti a léčbě demence (včetně Alzheimerovy choroby) se používá i při léčbě poruch krve a problémů s krevním oběhem. Je také velmi silným antioxidantem, takže zabraňuje předčasnému stárnutí, degeneraci buněk a s ní spojených onemocnění.

Ginko biloba je nejlepší přírodní lék pro zdraví očí

Tím, že Ginko otevírá cévy a snižuje lepivost krve, podporuje krevní oběh v celém těle, včetně očí. Mezi největší přínosy Ginko biloby patří to, že udržuje stálý průtok krve a nízký nitrooční tlak. Z těchto důvodů pomáhá například v prevenci makulární degenerace a diabetické retinopatie, dle výzkumů navíc může i zlepšovat ostrost vidění, zorné pole a kontrastní citlivost.

Další výhody Ginko biloby

Jak jsme již zmínili, Ginko biloba je nejznámější díky svému blahodárnému vlivu na mozek, kdy podle řady studií pomáhá zachovávat kognitivní funkce, zlepšuje paměť a soustředění, snižuje riziko a progresi demence, kdy pomáhá také déle zachovat schopnost provádět bez pomoci běžné každodenní úkony a orientovat se v sociálních situacích, což je pro osoby trpící demencí zásadní. Navíc také: 

Ginko biloba iZdroj fotografie: Pixabay
Ginko biloba je nejlepší přírodní lék pro zdraví očí
  • zklidňuje infekci močového měchýře
  • zvyšuje sexuální výkonnost
  • pomáhá zmírnit příznaky úzkostných stavů
  • zmírňuje progresi šedého zákalu

Připravte si čaj z Ginko biloby

Nejjednodušším způsobem jak užívat Ginko bilobu je připravit si čaj z listů. Jinan dvoulaločný najdete v některých parcích či oborách, takže si můžete natrhat a nasušit vlastní listy, případně je můžete zakoupit v lékárnách, obchodech se zdravou výživou či na internetu.

Na čaj budete potřebovat 1 čajovou lžičku sušených listů Ginko biloby (jinanu dvoulaločného) a 2,5 dcl vroucí vody. Pokud máte vlastní sušené listy, nezapomeňte je nasekat. Poté je vložte do hrnku a zalijte vroucí vodou. Nechte 8-10 minut louhovat a následně sceďte. Čaj můžete dochutit medem, citronem nebo zázvorem. Užívejte 2 šálky denně.

Jak často užíváte Ginko vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články