Neustálá únava, pupínky a vypadávání vlasů aneb výstražné signály, že je tělo překyseleno a žádá o navrácení do rovnováhy a harmonie

Překyselenost je velmi nepříjemný stav, protože způsobuje bolesti, ničí náš vzhled a narušuje psychiku. Je nutné vrátit vše do normálu, a to úpravou stravy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vás dlouhodobě trápí neduhy jako bolest hlavy bez zjevné příčiny, nadýmání, neustále pálení žáhy a třeba i špatná nálada, může být na vině překyselení organismu. Špatné pH ve vašem těle nadělá hodně škody na těle i mysli. Poznáte to také podle vypadávání vlasů, špatného stavu pokožky a neustále se vracejících vyrážek. Pomůže jedině tělo odkyselit. Víme, jak na to! 

Kyselé pH, co to je  

Víme, jak se tohoto stavu zbavit a hodnoty pH upravit do správné podoby. Okyselení těla je v podstatě narušení acidobazické rovnováhy. Ta může za to, že je vaše tělo unavené a bolavé. Někdy se však stává, že i když se necháte vyšetřit u doktora a necháte si odebrat vzorky krve a moči, nemusí být kyselost průkazná.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Kyselost těla se pozná také podle neustálé podrážděnosti. Mozek zkrátka nepracuje tak, jak má, a to má za následek i špatný psychický stav. Takže pokud neustále vrčíte, něco vás bolí a pořád chytáte rýmu, máte sníženou imunitu a špatnou kyselost těla. Dalším negativním jevem je fakt, že ač se snažíte sebevíc, nezhubnete ani gram. Jak tedy vrátit tělo do normálu? Vše je o životním stylu. 

Jak tělo odkyselit? 

Proč se to vůbec děje? Je to následek přijímání mnoha kyselých potravin. Logicky pak dojde k nárůstu kyselosti. Za nerovnováhu na acidobazické úrovni může také stres, nulový pohyb nebo i různé stimulanty, přílišná konzumace alkoholu apod. S návratem k normálu pak pomůže vyvážená strava. 

Odkyselující strava 

Nyní vám sepíšeme seznam povolených potravin, respektive těch, které je vhodné u tohoto typu problému konzumovat. Jde o takové druhy, které významně snižují kyselost. 

  • Kroupy, proso, pohanka a jiné pseudoobiloviny. 
  • Oleje lisované za studena – olivový, slunečnicový, řepkový, lněný, konopný. 
  • Ořechy, semena, sušené ovoce. 
  • Zelený čaj, obilná káva jako je Caro či Melta. 
  • Zelenina, nejlépe v čerstvém stavu – rajčata, okurka, cuketa, brambory, mrkev, petržel, špenát, brokolice, květák a další. 
  • Ovoce, také v čerstvé podobě – banány, melouny, jahody, kiwi apod. 
iZdroj fotografie: Pixabay

Ještě důležitější než to, co jíte, je kdy to jíte. Je nesmírně důležité dodržovat přesné časy jednotlivých chodů. První jídlo, tedy snídani, si dopřejte v době od 7 do 9 hodin. Oběd je lepší posunout až na dobu 13:00–⁠15:00 hod a večeři zvládněte do 6 večer. Co se týká pitného režimu, nepijte během jídla. 

Čeho je třeba se vzdát 

Pokud chcete být úspěšní a tělo zbavit přílišné kyselosti, budete se muset na čas určitých potravin vzdát. Jsou to hlavně ty potraviny, které překyselení způsobují. Později je budete moci opět zařadit, ale v mnohem menším množství.  

  • Velké množství slaných uzenin a masa. 
  • Pečivo, hlavně chleba. 
  • Těstoviny a rýže. 
  • Vejce, sýry a mléčné výrobky. 
  • Káva a černý čaj. 
  • Sladkosti a zákusky. 
  • Některé druhy ovoce a zeleniny – borůvky, brusinky, fazole apod. 

Zdroj: Healtline

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články