Revoluční technika odstraní chrápání už za 7 dní. Lékařka doporučila jednoduchý úkon, který se provádí těsně před spaním

Chrápání je nepříjemné, protože může narušit partnerské vztahy a také zdraví toho, kdo jím trpí. Způsobuje totiž nespavost, ztrátu soustředění i libida a nervozitu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se ptáte, jak vyzrát nad chrápáním, tak se vám budeme snažit na otázku najít adekvátní odpověď. Je pochopitelné, že člověk chrápat nechce, ale silou vůle toto sám neovlivní. Většinou je zapotřebí návštěva odborníka, tedy lékaře, jenž zjistí příčinu a navrhne správné řešení problému. Některé zákroky hradí zdravotní pojišťovna, jindy je nutný doplatek, který zaplatí pacient. Lékařka Kristeen Moore doporučuje vyzkoušet jednoduchá cvičení, která by mohla proti chrápání pomoci.

Jaké jsou příčiny chrápání

Nejčastějším důvodem chrápání je uvolnění a zúžení tkáně v dýchacích cestách, což způsobuje hlasité vibrace, kvůli kterým nemohou kolikrát spát ani vaši sousedé ve vedlejším bytě. Někdy k chrápání přispívá anatomie úst, jako jsou zvětšené mandle, případně nadváha, když se na krku hromadí tuk, jenž stahuje dýchací cesty. Chrápání je i příznakem spánkové apnoe, což je závažný zdravotní stav, jenž vyžaduje okamžitou léčbu.

Jak se chrápání léčí?

Jak už jsme se zmiňovali, s chrápáním je třeba se obrátit na svého praktického lékaře, který doporučí další postup. Používají se různé zubní náustky, palatální implantáty, chirurgický zákrok k odříznutí přebytečné tkáně v dýchacích cestách, případně operace pomocí laseru, jíž se zkrátí měkké patro. Nápravné chirurgické zákroky mají trvalejší ráz, zatímco masky a náustky se musejí používat nepřetržitě.

Jaké jsou komplikace chrápání

Nepříjemným doprovodným jevem chrápání je jeho ostrý zvuk, který by probudil i mrtvého. Je tedy pochopitelné, že s chrápajícím člověk málokdo chce spát v jedné místnosti. To vede k problémům v partnerských vztazích. Chrápání vede k ospalosti během dne, potížím se soustředěním, k vysokému krevnímu tlaku, k nemocím srdce.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zacvičte si proti chrápání

Než se s problémem chrápání vydáte k lékaři, můžete vyzkoušet následující cvičení. Mělo by pomoci uvolnit zúžené dýchací cesty. Kromě toho je třeba správně žvýkat, a to na obou stranách ústní dutiny, abyste správně posilovali svaly.

  • 1 cvik: Přitlačte přes povrch jazyka proti patru, přitom ale mírně nasávejte vzduch mezi jazykem a patrem. Cvičení opakujte 20krát.
  • 2. cvik: Jazyk přitlačte ke spodní části ústní dutiny, špička jazyka směřuje ke spodní zubům. Pak tlak uvolněte. Opakujte 20krát.
  • 3. cvik: Zahrajte si na doktora a řekněte á. To znamená, že do široka otevřete ústa, jazyk zůstává v nich a vyslovíte á. Cvičení opakujte 20krát.

Co vám nejvíce pomáhá proti chrápání?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články