Okamžitě uleví od křečových žil, důležitého pomocníka má každý v kuchyni

Křečové žíly jsou nepříjemný problém, který může poškodit nejen váš vzhled, ale také celkové zdraví. Abyste je vyléčili, stačí použít sílu této jedinečné potraviny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Křečové žíly jsou poměrně častý stav, který postihuje především ženy, a přestože nebývají závažné, mohou narušit váš vzhled a zvýšit riziko krevní sraženiny. Většinou se objevují na dolních končetinách, a to pod povrchem kůže – poznáte je jako malé, rozšířené žilky, které mají modrou, fialovou nebo načervenalou barvu a vyčnívají z kůže. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte užívat léky nebo podstupovat operaci, abyste se jich zbavili. Skvěle vám dokáže pomoci jedinečný přírodní pomocník, a to již během několika dní. 

Příznaky křečových žil 

Křečové žíly nejčastěji vznikají, když chlopně v žilách nefungují správně – jedná se o malé klapky, které pomáhají směrovat krevní tok k srdci. Pokud však tyto chlopně selžou, krev může začít zpětně proudit do žíly, což může dále vést k jejich výraznému rozšíření a nevzhlednému zvlnění. Mezi nejčastější příznaky tohoto problému proto patří: 

  • Viditelné zvlnění nebo modré a fialové žíly.
  • Bolest nebo nepohodlí v nohách.
  • Otok nohou a kotníků.
  • Svědění nebo pálení v oblasti křečových žil.
  • Únava v nohách po dlouhodobém stání nebo sezení.

Problém také častěji postihuje ženy než muže a riziko jejich vzniku se zvyšuje v závislosti na genetických predispozicích, hormonálních změnách (například během těhotenství), stárnutí, hmotnosti jedince a také nedostatečném pohybu. Pokud křečové žíly trápí i vás, můžete si snadno pomoci a zmírnit jejich výskyt. Skvěle se například osvědčila potravina, kterou má pravděpodobně každý z vás doma – rajčata. Je však důležité, aby byla zelená a nejlépe z biofarmy. 

Zelená rajčata versus křečové žíly 

Pokud vás trápí křečové žíly, můžete vyzkoušet sílu zelených rajčat. Ty stačí nakrájet na plátky a umístit přímo na postižené místo (většina z nich se nachází zpravidla kolem stehen nebo lýtek). Je velmi důležité, aby rajčata byla skutečně nedozrálá, protože jen tehdy vám dokáží skutečně pomoci – na trhu často najdete i takové kusy, které sice mají zelenou barvu, ale jsou již zralá. Důvodem je především skutečnost, že obsahují solanin, což je silný alkaloid, který je přirozeným toxinem v nezralých rajčatech. 

Křečové žíly na nohách iZdroj fotografie: Depositphotos
Křečové žíly na nohách vyléčíte pomocí zelených rajčat

Právě tato složka skvěle pomáhá léčit křečové žíly a často se používá v lidovém léčitelství k léčbě zevních kožních onemocnění – pokud nemáte zelená rajčata, můžete také použít nezralé brambory, které solanin taktéž obsahují. Jednoduše stačí zeleninu nakrájet a poté přiložit na 2 až 3 minuty na postižené místo (nejprve však svou pokožku zcela očistěte a osušte). Pro získání co nejlepších výsledků opakujte tuto proceduru každý den po dobu 10 dní, a pokud se problém nelepší, raději vyhledejte lékaře. 

Další možnosti léčby 

Pokud se potýkáte s křečovými žilami, můžete vyzkoušet také další tipy, které vám pomohou problém zmírnit. Patří mezi ně například: 

  • Použití jablečného octa: Stačí do tohoto produktu namočit vatu a poté ji přiložit na křečové žíly. Tuto proceduru opakujte 3krát denně po dobu 4 týdnů. 
  • Cvičení: Pravidelné cvičení na posílení nohou a protahování zlepšuje cirkulaci krve, což může zmírnit výskyt křečových žil. Nejlépe vám pomůže chůze, plavání nebo jízda na kole.
  • Zvedání nohou: Každý den zvedejte nohy do vyvýšené polohy po dobu 15-30 minut, abyste zlepšili odtok krve z dolních končetin.
  • Výživa: Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na vlákninu a antioxidanty, jako jsou ovoce a zelenina, a potraviny obsahující rutin (třešně, hrozny a rajčata). 

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články