Dejte stop všem parazitům, z těla je vyženete díky 2 surovinám

Bylinná léčba nemívá vedlejší účinky a nezatěžuje zbytečně tělo. Pokud vás trápí parazitární infekce, využijte sílu jednoduchého odvaru z pouhých dvou dostupných surovin.

parazitární infekce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Parazitární infekce nejsou nic příjemného. Průmyslově vyráběné léky, které parazity odstraňují, velmi zatěžují játra, proto je lepší obrátit se na sílu přírody. V přírodě existuje hned několik bylin, které dokáží zabít parazity i jejich vajíčka a zároveň udržet vaše játra v kondici. Vyzkoušejte jedoduchý odvar a za pár dní je po problému.

Šalvěj používali k léčbě i původní obyvatelé Ameriky

Šalvěj je z historického hlediska velmi využívanou bylinou. Jak tvrdí odborníci z amerického ministerstva zemědělství, listy šalvěje používali pro celou řadu léčebných účelů již domorodí Američané. Využívali ji například na obklady ran, aby podpořili jejich hojení a zabránili vzniku infekce, proti bolestem zubů, při dýchacích obtížích, revmatismu či respiračních onemocněních.  

Ženy jej hojně využívaly proti menstruačním křečím, k ulehčení porodu či žmírnění příznaků menopauzy. Šalvěj se k podobným účelům používala i ve středověké Evropě, sloužila i k léčbě bakteriálních a parazitárních infekcí. Šalvěj se užívala jak ve formě odvarů či obkladů nebo se žvýkaly čerstvé listy. Odvar se používal i ve spreji, kdy sloužila například horníkům k vyhánění blech z postelí. 

Moderní věda zdravotní přínosy šalvěje potvrdila

S pokrokem vědy a zkoumáním faktických účinků mnoha bylin byla důkladně zkoumána i šalvěj. Vědecké výzkumy potvrdily její antioxidační vlastnosti (zabraňuje poškození buněk a chrání před vážnými nemocemi včetně rakoviny), antibakteriální účinky a dobrý vliv na zdraví ústní dutiny i krku, schopnost ulevit od bolestí, menstruačních obtíží i při problémech spojených s menopauzou.

šalvěj proti parazitům iZdroj fotografie: Depositphotos
Šalvějový čaj nabízí nespočet zdravotních přínosů

Nutriční specialista Ryan Raman, MS, RD vyzdvihuje také tyto prokázné účinky šalvěje:

  • snižuje hladinu cholesterolu
  • zlepšuje zdraví mozku a chrání před Alzheimerovou chorobou
  • snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje citlivost na inzulín
  • podporuje zdraví kostí
  • zpomaluje stárnutí pleti

Domácí lék proti parazitům

Některé způsoby, jak se zbavit parazitů jsme vám již na JakZdravě popisovali. Můžete také využít jednoduchý odvar z šalvěje a hřebíčku, který budete užívat 2x denně po dobu tří dnů a po týdenní přestávce opět tři dny. Ráno přelijte 1 polévkovou lžíci sušené drcené šalvěje a lžíci hřebíčku 200 ml vroucí vody, přikryjte a nechte cca 20 minut odstát. Nálev sceďte a polovinu vypijte, druhou polovinu vypijte večer před spaním.

Nevolnost, bolesti břicha a slabost: Může jít o projevy toho, že máte v těle parazity

V případě, že netrpíte alergií a jinak jste zdraví, můžete místo šalvěje použít pelyněk, který je ještě účinnější. Pelyněk jsme vám již na JakZdravě také doporučovali, zejména v souvislosti se zdravím jater a žlučníku. S pelyňkem však musíte velmi opatrně, protože je silným alergenem, navíc jej nesmí užívat děti do 12 let, ani těhotné či kojící ženy. Pelyňku se vyhněte také v případě, že trpíte žaludečními vředy, enterokolitidou či gastritidou.

Co se proti parazitům osvědčilo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články