Vyzkoušejte 1 noc s polštářem mezi koleny a bolest zad se vypaří jako pára nad hrncem. Ráno se budete cítit jako znovuzrození

Základem dobrého dne, kdy budete celou dobu funkční a v pozitivní náladě, je, abyste se pořádně vyspali. Jakmile se tak nestane, nastanou vám komplikace již od rána.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje mnoho důvodů, proč byste se měli snažit o to, abyste měli co možná nejkvalitnější spánek. Podle Deborah Weatherspoon, Ph.D., R.N., CRNA a Jenneh Rishe, RN je to potřeba jak pro vaše fyzické zdraví, tak i pro to duševní. Kvalitní spánek totiž pomáhá předcházet rakovině, srdečním problémům, omezuje stres, který během dne prožíváte, zlepšuje vaši paměť a schopnost se soustředit… Co se ale stane, když začnete spát s polštářem mezi nohama?

Bolestem spodní části zad řekněte sbohem

Jedna z prvních výhod spánku na boku s polštářem mezi nohama je, že se vám dozajista srovná páteř, pánev i boky. To pomáhá s bolestmi spodní části zad, jelikož se tím omezí neustálé napětí a nepohodlí, které v těchto oblastech prožíváte v době bolesti. Pokud tedy máte například silnou menstruaci nebo trvalé problémy s tímto prostorem, polštář si rozhodně pořiďte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Správné držení těla bude hračka

Mnohdy se stane, že se u lidí vyvine skolióza i přesto, že se snaží chodit rovně a pravidelně cvičí. Na vině je v tomto případě špatná poloha při spaní, která vám nevědomky strukturu zad začne měnit. Způsob, jakým člověk leží, je velmi důležitý, a díky polštáři mezi nohama budete mít jistotu, že ležíte správně, a tím pádem i zdravě. Křivá záda se tak navždy stanou minulostí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Těhotné ženy jej dozajista ocení

Jakmile je žena v pokročilém stádiu těhotenství, tak si nemůže moc vybírat, jak si v noci lehne. Většinou nezbyde nic jiného, než spát na zádech, jelikož na boku jí břicho nepříjemně táhne dolů. Anebo ne? Díky polštáři se vám tělo lépe natvaruje, lépe se rozloží celková váha, a tím se sníží i napětí v zádech. V dnešní době navíc seženete i modely, které se vyrábějí speciálně pro těhotné ženy.

Z jakých důvodů byste uvažovali o pořízen si polštáře mezi nohy na spaní?

Zdroj: Brightside, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Robin Dostál

Zobrazit další články