Nadváha, podráždění, zápach z úst: Pravděpodobně máte tělo plné toxinů

Tyto příznaky jsou jasnou známkou toho, že byste měli změnit své stravovací návyky. Nejčastěji je totiž způsobuje nadbytek toxinů v krvi.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V současné době je běžné, že lidé častěji přichází do kontaktu s toxiny, které mají velmi negativní vliv na jejich zdraví. Důvodem je zejména nezdravá strava a znečištěné ovzduší, což jsou dva typické faktory pro současnou dobu. Pokud je zvýšené riziko i u vás nebo na sobě rozpoznáte příznaky jejich přítomnosti, měli byste se podle lékařky Maya Feller zaměřit na svůj každodenní život a změnit návyky, které mohou k problémům přispívat. 

Příliš častá návštěva toalety a zápach z úst 

Pokud máte neustálé nutkání chodit na toaletu, pravděpodobně je něco v nepořádku s vaším organismem. Často za problémem stojí zejména nadbytek toxinů v těle, které se tělo snaží odstranit právě zvýšenou potřebou vylučovat tekutiny. Pozor byste si měli dávat také na nadměrný zápach z úst, který je jasnou známkou toho, že se v těle nahromadilo příliš mnoho bakterií (zejména v ústech). Ani jeden příznak rozhodně neignorujte. 

Podráždění pokožky 

Nadměrné množství toxinů v těle může vést také ke snadnějšímu podráždění pokožky, a to zejména v momentě, kdy použijete parfém nebo jiný kosmetický produkt. Ty totiž často obsahují chemické látky, které se prostřednictvím tekutiny dostávají pod pokožku a následně vyvolávají škodlivé reakce.

Svědivá vyrážka na ruce iZdroj fotografie: Freepik
Toxiny v těle mohou vést k vyrážce

K problému často přispívá dle serveru MedicalNewsToday zhoršená funkce jater, což se může mimo jiné projevit i silným tělesných zápachem. 

Celer účinně detoxikuje tělo a zrychluje metabolismus

Nevysvětlitelná nadváha 

Mnoho lidí začíná v důsledku zvýšené hladiny toxinů v těle přibírat na váze. Důvodem je především skutečnost, že tyto látky brání uvolňování tuku a postupem času mohou způsobit rozvoj obezity nebo nadváhy. Za problémy může také často stát nesprávná výživa, hormonální nerovnováha nebo sedavý životní styl, a proto je dobré dbát na tyto faktory a chránit se před jejich možnými dopady. Na webu Jak Zdravě jsme také psali o starém léku babiček, který odstraní veškeré toxiny do jednoho a podpoří vaše zdraví. 

Jak se před toxiny chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články