Připnula si kolíček na ucho, během 60 sekund přišla vytoužená úleva

Pokud vás trápí bolesti těla, může vám pomoci něco tak jednoduchého, jako je obyčejný kolík na prádlo. Stačí jej připnout na správné místo a změnu pocítíte ihned.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí se v současné době potýká se soustavnou únavou a nepříjemnými bolestmi různých částí těla. K tomu dochází především vlivem stresujícího životního stylu, nedostatku odpočinku a mnohdy také nezdravé stravy. Pokud se s podobnými problémy potýkáte i vy, nemusíte však užívat doplňky stravy nebo navštěvovat specialisty. Skvěle vám totiž dokáže pomoci tato jednoduchá metoda připínání kolíčku na určitá místa na vašem uchu. Nachází se zde totiž tlakové body, jejichž stlačení vám dodá energie a poskytne patřičnou úlevu. 

Únava, bolest a další běžné problémy 

Existuje několik způsobů, které vám pomohou překonat únavu či různé neduhy a dodají vám potřebnou energii k pracovním výkonům. Nejprve je však důležité zjistit příčiny těchto problémů a pokusit se je eliminovat – pokud vás tedy například trápí únava, měli byste se zaměřit na svůj spánek a potraviny, které běžně konzumujete. Stejně tak je to s bolestmi, zejména pokud máte sedavé zaměstnání. V takovém případě je vhodné pracovat ve správné poloze a pravidelně se protahovat. 

Kromě prevence vám však dokáže také pomoci stlačování správných tlakových bodů na těle, a to především v oblasti ucha. Tato metoda nazývaná taktéž akupresura, pochází z tradiční čínské medicíny a podle mnohých zastánců tohoto směru skvěle pomáhá ulevovat od bolesti, léčit bolest a dodávat tělu potřebné množství energie, které potřebuje k vykonávání každodenních úkolů. A právě ucho každého člověka obsahuje nervová zakončení, která vedou do centrální nervové soustavy a jsou spojeny s různými orgány. 

1) Horní část ucha

Na lidském uchu se nachází 6 zásadních tlakových bodů, jejichž stlačení vám poskytne patřičnou úlevu od bolesti a dodá vám energii. K tomu můžete použít obyčejný kolík na prádlo nebo své prsty. Prvním bodem je horní část ucha, která je spojena se zády a rameny – tlakem na tuto oblast snížíte napětí a bolest. Zhruba centimetr od tohoto bodu se poté nachází další tlakový bod, který je přímo spojen s vnitřními orgány. Jeho stlačením tedy můžete vyřešit problémy s trávicím traktem a nepříjemné pocity uvnitř organismu. 

2) Horní–střední část ucha

Tato část je spojena s klouby. Bod se opět nachází zhruba 1 centimetr od předchozího a pokud na něj vyvinete tlak po dobu několika sekund, můžete se zbavit ztuhlosti a bolesti vyplývající z dlouhého dne bez pohybu. Maximální účinek získáte, pokud necháte kolík působit 60 sekund. 

iZdroj fotografie: Freepik

3) Dolní–střední část ucha

Tlakem na tuto oblast ucha si pomůžete ulevit od bolesti dutin a krku. Užitečná může být zejména pokud tyto problémy narušují váš spánek a neustále trpíte ucpáním nosu.

4) Oblast těsně nad ušním lalůčkem

Tato oblast je taktéž spojena s trávením. Pokud ji stlačíte kolíkem po dobu 60 sekund, skvěle tím snížíte nepříjemné pocity spojené s trávicím traktem a bolestmi břicha. Tuto metodu lze použít i k prevenci, zejména pokud cestujete a máte obavy z kuchyně dané země. 

5) Ušní lalůček

Ušní lalůček je nejsilnější nervové zakončení a zodpovídá za zdraví srdce a mozku. Pokud jej stisknete pomocí kolíku, nejenže se tím ochráníte před vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními nemocemi, ale také se zbavíte migrén a bolestí hlavy.

Jak se tato technika osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články