Vitamín C je účinný elixír mládí a bojovník za krásu. Odstraňuje stařecké skvrny i vrásky rychleji než drahá kosmetika

Vitamín C je zvláště v tomto zimním období propagován na posílení imunity, jelikož není vůbec těžké se ve špatném počasí nachladit. Může vám ale pomoci i se zlepšením kůže.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přirozenost a péče o tělo je v dnešní době čím dál tím více in, není tedy divu, že mnoho lidí utrácí za zbytečně předražené produkty, které zaručují dokonalost po třech použitích. Bohužel to tak ale kolikrát nefunguje a člověk zůstane maximálně tak zklamaný a s prázdnou peněženkou. Certifikovaná dermatoložka Patricia Wexler ovšem potvrdila, že při péči o pleť nemusíte utrácet miliony. Bude vám stačit do své rutiny aktivně zařadit prospěšný vitamín C.

Strie se pro vás stanou minulostí

Strie vznikají nejčastěji v momentě, kdy se začne prudce měnit váha či výška těla. Vazivová vrstva kůže nemusí náhlé roztáhnutí vydržet, praskne a zanechá za sebou malé jizvičky, které po pár týdnech zesvětlají, ale nezmizí. Pokud chcete zabránit jejich vzniku, rozhodně do jídelníčku zařaďte vitamín C. Ten je totiž důležitou živinou při tvorbě kolagenu, který v tuto chvíli potřebujete.

Najdete ho v ovoci, zelenině, a obzvláště se zaměřte na citrusové plody, jako jsou pomeranče či citrony. Pokud už ke striím došlo, tak vám vitamín C také může býti k ruce. V tomto momentě byste jej měli zakoupit v lékárně v podobě séra. Jestliže na kůži nanášíte i jiné produkty, jako jsou krémy a tělová mléka, tak se ujistěte, že sérum nanesete jako první. Pokud by bylo až moc mastné, tak jej používejte jen na noc, to už ale záleží jen na tom, které si koupíte.

Hnědé skvrny a vrásky vás již nebudou trápit

Strie ale nejsou zdaleka jediný problém, který může vaši kůži trápit. Mnohdy člověku dělají starosti i vrásky či tmavé skvrny, kterých zvláště s věkem přibývá. Jak již bylo zmíněno, vitamín C je důležitý při produkci kolagenu a ten je zase důležitý při redukci vrásek. Zároveň podporuje i tvorbu elastinu. Obě tato proteinová vlákna pomáhají s udržováním pokožky pevné a pružné. Díky tomu zabraňují předčasnému stárnutí, které trápí mnoho žen. A co víc, zvyšuje produkci melaninu pleti, což souvisí pro změnu s tmavými stařeckými skvrnami.

Opět vám stačí si pořídit sérum a nenést jej na pokožku. Dělejte tak každý den a již po týdnu můžete začít registrovat změny v podobě světlejších skvrn. Pokud chcete celé sérum posunout na novou úroveň, nebojte se zakoupit si tekutý vitamín E a jednoduše jej dovnitř přilít. Zároveň tím i zdvojnásobíte ochranu před poškozením pokožky. Po použití séra na pleť byste měli nanést hydratační a opalovací krém, pokud je používáte.

Jaké účinné vychytávky na strie, vrásky a stařecké skvrny znáte vy?

Zdroj: Allure, Role of Vitamin C in Skin Diseases

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy