Zázračný čaj z oregana vyléčí astma, kašel i rozedmu plic

Trpíte chronickým chrapotem a kašlem nebo vás trápí astma? Pokud jste neustále zahlenění a nemůžete se svého problému zbavit, vyzkoušejte oregano.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Oregano neboli dobromysl je bylinka s obrovskou léčivou sílou a antioxidačními, antibakteriálními, protirakovinnými a protizánětlivými vlastnostmi. Je bohaté na vitaminy A, C, E a K, dále na vlákninu, vápník, mangan, niacin, železo, hořčík, lutein a karotenoidy. Není proto divu, že je často součástí léčivých bylinných směsí a sirupů proti kašli a nachlazení.

Zapomeňte na astma i rozedmu plic

Konzumace oregana pomáhá pročistit nemocný a zanesený organismus. Funguje jako prachovka, která odplavuje toxiny a léčí mnoho nemocí. Oregano je možné konzumovat čerstvé nebo ve formě sušených listů, používá se i oreganový olej, který působí na mnoho problémů od střevní chřipky po kožní plísně. Nejoblíbenějším způsobem, jak využít prospěšných vlastností této byliny, je však vaření čaje.

iZdroj fotografie: Pixabay

Čaj z dobromysli jako lék na problémy se zahleněním

Čaj z oregana připravíte během chvilky, důležitá je pravidelná konzumace. Asi 1 čajovou lžičku sušené nebo čerstvé byliny dejte do sklenice, zalejte horkou, ale ne vroucí vodou a nechte 5 minut odstát. Pijte tento čaj třikrát denně a zbavte se chronického kašle, astmatu, bronchitidy, emfyzému nebo chrapotu. Připravenou směs můžete podle chuti dosladit medem a získat tak ještě více zdraví prospěšných látek.

iZdroj fotografie: Pixabay

Výzkumy naznačují, že konzumace oregana působí i proti rakovině

Oregano má vysoký obsah antioxidantů. Ty mohou nejen neutralizovat poškození volnými radikály, ale také pomoci v prevenci rakoviny. Studie ukázaly, že oregano a jeho složky mohou pomoci zabíjet rakovinné buňky. Zdá se, že karvakrol, jedna ze složek oregana, pomáhá potlačit růst a šíření buněk rakoviny tlustého střeva. K prokázání těchto účinků by ale bylo třeba důkladnějšího výzkumu a plošné studie.

Zdroj: CambridgeMask

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články