Dvojitá brada může být pro někoho vada na kráse. Hodně záleží také na velikosti. Pokud se vám ta vaše nelíbí, existují doporučení, která vám ji pomohou o něco zmenšit.
Trápí vás dvojitá brada? Jistě se to může někomu zdát jako vada na kráse, která se objeví, když člověk začne přibírat na váze. Může se ale jednat i o volnou kůži, která se objevuje v důsledku stárnutí. Někdy může být na vině genetika. Pokud váš podbradek souvisí právě s nadváhou, zkuste dodržovat několik tipů, aby se váš problém minimalizoval.
Ukládání tuku bývá zrádné
Tuk se kromě břicha ukládá také v oblasti obličeje. Nejčastěji jsou to brada, tváře a krk. Druhá brada je tedy vrstva tuku, jak píše také web Healthline. A stejně jako je obtížné zbavit se nadbytečných kil na břiše, s podbradkem to není o nic jednodušší. Ale není to nemožné.
Tipy pro zbavení se druhé brady
Pijte hodně vody
Pitný režim je důležitý, a to hlavně v případě, že vás trápí dvojitá brada. Dostatek vody tělo potřebuje, aby se snížil nadbytečný otok a nedocházelo k zadržování vody. Ta se zadržuje nejen pod krkem, ale i na tvářích, jak dodává WebMD. Vhodná tekutina je například voda s citronem, protože sama o sobě podporuje hubnutí, jak psala naše redakce dříve.
Pozor na to, co jíte
Vyhýbejte se velké konzumaci soli a cukru. Nejde jen o přímé solení či slazení. Nezapomínejte na sůl a cukry ukryté v potravinách. Zaměřte se na ovoce a zeleninu. Dbejte na to, abyste přijímali dostatek vápníku, který pomáhá zrychlovat metabolismus a rychleji spalovat tuky. Takových potravin najdete dokonce více.
Dostatečně spěte
Každý den se snažte spát alespoň doporučených 8 hodin. Spěte v noci, pokud to jde, protože noční spánek pomáhá k lepšímu fungování metabolismu. Osvojte si zdravé spánkové návyky, před spaním nejezte těžká a tučná jídla. Další spánkové návyky najdete na JakZdravě v samostatném článku.
Cvičte a hýbejte se
Nic se neobejde bez práce. Dvojitá brada, pokud není dána geneticky, souvisí s vaší tělesnou hmotností. Proto by mělo být vaším cílem zredukovat nadváhu. Toho docílíte nejen úpravou stravy, pitného a spánkového režimu, ale především fyzickou aktivitou. Alespoň třikrát týdně se hýbejte, cvičte, choďte na procházky nebo vyvíjejte jinou fyzickou aktivitu.