Přebytečná kila na břiše porazí 12 minutové cvičení, které není náročné, za to je však velmi účinné

Pokud chcete zhubnout břišní tuk, je potřeba se zaměřit na zdravou stravu a účinné cvičení. Tento 12 minut trvající trénink vám v boji s nadbytečnými kilogramy výrazně pomůže.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nadváha, nebo dokonce obezita, není pouze estetický problém. Kilogramy navíc s sebou nesou i zvýšená zdravotní rizika. Jak vysvětluje fitness trenér Daniel Bubnis, M.S, nebezpečné jsou obzvláště tukové zásoby ve středu těla. Velký obvod pasu je totiž spojen s vyšším rizikem srdečních onemocnění, cukrovky a dokonce i rakoviny. Snížení hmotnosti, zejména břišního tuku, zlepšuje funkci cév a také kvalitu spánku.

Břišní tuk

Ztráta břišního tuku je jedním z nejčastějších cílů při hubnutí. Břišní tuk je obzvláště škodlivý, výzkumy totiž prokázaly silnou souvislost tohoto tuku s nemocemi, jako je cukrovka 2. typu a srdeční choroby. Z tohoto důvodu může mít úbytek břišního tuku významný přínos pro vaše zdraví a pohodu.

Snížení váhy obecně pomůže zmenšit obvod pasu, ale hlavně pomůže snížit nebezpečnou vrstvu viscerálního tuku, což je typ tuku v břišní dutině, který sice není vidět, ale nebezpečně zvyšuje právě riziko srdečních onemocnění. 

12 minutový trénink na břicho

Přesto, že není možné zhubnout pouze ne jednom místě, existují cviky, které se zaměřují cíleně na oblast břicha. Díky těmto cvikům jednak posílíte svaly v této oblasti, a navíc toto cvičení snižuje hladinu inzulínu v krevním oběhu a nutí játra spotřebovávat mastné kyseliny, zejména z viscerálních tukových zásob.

iZdroj fotografie: iStock

Zde je cvičení, které dokáže spálit další břišní tuk za pouhých 12 minut. Cviky se provádějí v doporučeném pořadí 2krát týdně ve třech sériích. 

Horolezec

Horolezec neboli mountain climber je cvik, který spočívá v přitahování kolen k hrudníku. Lze jej provádět ve dvou variantách. Buď začínáte v klasickém kliku nebo máte ruce opřené o lavičku.  Důležité je přitáhnout kolena opravdu až k hrudníku.

Počet opakování: 30

Zvedání nohou

Lehněte si na záda na podložku, horní částí těla se stále dotýkejte podlahy a zvedejte nohy snožmo ke stropu, pak nohy pomalu spouštějte, až se paty téměř dotknou podlahy, pak nohy opět zvedněte.

Počet opakování: 16

muž cvičí břišní svaly iZdroj fotografie: Depositphotos

Variace sed-lehů

Při běžném sed-lehu ležíte na zádech s pokrčenými koleny, ruce máte za krkem a horní část těla zvedáte směrem ke kolenům. Při tomto cviku však nejdete zcela dolů do výchozí pozice, ale tlačíte hrudník proti kolenům, malými pohyby nahoru a dolů ve vysokém tempu.

Počet opakování: 20

Zpětný výtah

Lehněte si na zem na břicho a zvedejte horní část těla z podložky

Počet opakování: 16

Doteky paty

Lehněte si na podlahu, pokrčte kolena, chodidla mějte na šíři ramen. Zvedněte hlavu nahoru, lopatky a dolní část zad se však stále dotýkají podložky. Pravou rukou se dotkněte pravého kotníku a totéž na levé straně.

Počet opakování: 20 na každé noze

Jaké jsou vaše oblíbené cviky na břicho?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články