Nechť se tuky na bocích stanou minulostí: Doporučení osobního trenéra

Mít menší obvod přes boky by bylo skvělé, pomoci můžou cviky, zdravá strava, kvalitní spánek a snížení stresu. Můžete také využít doporučení osobních trenérů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jako u každého hubnutí i u snížení množství tuku na bocích je důležité vzít v úvahu celkový úbytek váhy. Aby k celkovému snížení hmotnosti došlo, v první řadě je potřeba jíst zdravou stravu. Osobní trenér Daniel Bubnis, M.S., NASM-CPT doporučuje zaměřit se na to, aby bylo zkonzumováno méně kalorií než tělo spálí. Dalším faktorem je kvalitní spánek, a to minimálně sedm až devět hodin denně. Dále je pro kvalitní hubnutí nutné udržet stres pod kontrolou. A k tomuto účelu může skvěle posloužit cvičení, které je pro užší boky stěžejní.

Ideální cviky, jak se zbavit tuku na bocích

Mezi cviky, které vám pomohou zpevnit svaly a zbavit se tuku na bocích se řadí dřepy. Dřepy jsou skvělým prostředkem k procvičení mnoha svalů ve spodní části těla. Ke všemu základní cvik vychází z použití vlastní tělesné hmotnosti. Případně je možné cvik ztížit za pomoci činek. Dalším vhodným cvikem jsou boční výpady, které se zaměřují především na vnější oblast stehen a boků. Možné je také využít cvik tzv. požární hydrant, který se provádí na všech čtyřech a do boku se vždy zvedá jedna noha. Ke stabilitě jsou využívány všechny základní svaly.

Dřep na stěně

Jde o skvělý cvik pro procvičení stehen, boků a spodní části břicha. Je nutné se postavit rovně zády ke zdi a nohy nechat několik centimetrů od ní. Potom se posouvat po stěně do dřepu. Vaše boky ocení i cvik, který využívá gumový pás. Pás si dejte kolem kotníků, pokrčte kolena a nohy dejte mírně od sebe. Následně dávejte střídavě nohy do strany, aniž by se dotýkaly. Je to perfektní pro posílení hýždí.

iZdroj fotografie: Freepik

Cviky se stoličkou, výskoky i chůze po schodech

Další cvik využívá step na cvičení, ale je možné použít i stoličku. Je nutné dát jednu nohu na stoličku nebo lavičku a kolenem spodní nohy se vyhoupnout nahoru a toto několikrát zopakovat. Dále je vhodný cvik, při kterém se leží na boku a zvedá se vždy vrchní noha a opakuje se to alespoň 10x. Variantou cvičení je i výskok z dřepu. Výskok je důležitý pro silový trénink. Při dřepu je nutné mít váhu na patách, dřepnout si a následně vyskočit.

Skvělým pomocníkem pro posílení hýždí a boků je také chůze po schodech. Toto cvičení je možné uskutečňovat ve vnitřním i venkovním prostředí a může fungovat také jako skvělý kardiovaskulární trénink. Možné je také využít vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT). Jde o typ kardio tréninku, při kterém se dělají krátké intenzivní cviky, po kterých následuje krátký odpočinek. Dochází k rychlému spalování mnoha kalorií a tím ke spalování tělesného tuku.

Jaké cviky na hubenější boky se osvědčily vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247
Události247
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
VědaŽivě
VědaŽivě
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz
adbz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům