5 druhů dřepů, které odstraní tuk z problémových partií už za 1 týden. Konec klepajícím se stehnům a zadku

Dřepy jsou skvělé cvičení. Vyzkoušejte těchto pět druhů dřepů a sledujte, jak se vaše postava proměňuje k dokonalosti s každým dalším týdnem pravidelného cvičení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Cvičení za pomoci váhy vlastního těla zlepšuje kondici, a navíc k němu nepotřebujete žádné vybavení. Daniel Bubnis dodává, že klasický dřep je sám o sobě velmi dobrý trénink pro stehna a hýždě. Skvělé je na něm také to, že má mnoho obměn, aby došlo k procvičení všech svalů a úspěšné redukci tuku. První výsledky uvidíte už za týden.

Fantastická pětka dřepů

Toto je pět druhů dřepů, které určitě vyzkoušejte. Výsledek se nedostaví po jednom cvičení, budete muset cvičit pravidelně. Ale odměnou vám budou vypracovaná stehna a hýždě. Možná si u toho dokonce vzpomenete na hodiny tělesné výchovy, protože některé cviky cvičí opravdu i děti ve škole.

Dřep s předpažením

Postavte se a mírně rozkročte nohy. Předpažte ruce. Nyní jděte do dřepu. Ruce držte po celou dobu předpažené. Opakujte nejméně 15-20krát. Ze začátku cvičte méně, jak se budete zlepšovat a svaly zpevňovat, sami ucítíte, kdy máte na to přidat víc opakování.

Dřep s židlí

Vezměte si židli a postavte se před ní, jako kdybyste si chtěli sednout. Ale zatím si nesedejte. Předpažte, usaďte se a zase se rychle zvedněte. Žádné odpočívání, pěkně kmitejte jeden dřep/sed za druhým. Sednout si můžete, až docvičíte. Opět zkuste udělat alespoň 15 až 20 židlových dřepů.

iZdroj fotografie: Freepik

Dřep na jedné noze

Zní to děsivě? Nebojte se. Židle vám tentokrát pomůže, abyste udrželi při cvičení rovnováhu a šetřili klouby. Postavte se před židli. Nárt jedné nohy opřete o sedátko tak, abyste byli od židle v přiměřené vzdálenosti a dřep se vám prováděl pohodlně. Nyní si udělejte několik dřepů, začněte opět na patnácti. Vystřídejte nohy a proveďte znovu.

Dřep s výskokem

Židli dejte stranou, nyní už nebude potřeba. Postavte se rovně, mírně se rozkročte a ruce ohněte do pravého úhlu před sebe a semkněte je, jako kdybyste se chtěli modlit. Možná už to po tak náročném cvičení nebude od věci, ale ještě vydržte. Nyní jděte do dolů do dřepu. Jakmile jdete nahoru, odrazte se a vyskočte do výšky. Opakujte ještě několikrát.

Dřepy do stran

Poslední modifikace dřepu bude dřep do stran. Postavte se, a co nejvíce se rozkročte. Ruce semkněte před sebou. Nyní jděte do strany tak, aby se jedna noha pokrčila a druhá natáhla. Proveďte tolikrát, kolik zvládnete, ze začátku maximálně dvacetkrát. Vystřídejte strany a potěšte cvičením také druhou nohu.

Jaké cvičení používáte na stehna a hýždě nejraději vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články