Cvik na krční páteř: Jen 1 jediná minuta a krční obratle se narovnají do původní polohy

Nesprávná poloha krčních obratlů dokáže vyvolat kromě nesprávného držení těla také nepříjemné bolesti hlavy. Přitom stačí jednoduchý cvik, aby bylo po problému.

Vysmátá mladá žena se stočenou karimatkou za krkem na fialovém pozadí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolí vás za krkem? Tento problém bývá často způsoben nesprávným držením těla nebo nevhodnou polohou při sezení. Hlavně dlouhodobě kroucení se u počítače nebo u mobilního telefonu může mít negativní dopad na páteř. Nejen krční obratle si odvykají od přirozené polohy a dochází k jejich postupné přestavbě. Abyste se tomuto stavu vyhnuli, je nutné páteř alespoň jednou za den správně protáhnout a narovnat.

Minutka cvičení spasí váš krk

Existuje mnoho různých cviků a cvičení na krční páteř, toto cvičení vám zabere pouhou minutku. Navíc je docela příjemné, však budete moci posoudit sami.

Cvičení pro srovnání krčních obratlů

Abyste si správně narovnali krční obratle, budete potřebovat polštářek ve tvaru válce. Použít se dá také stočená karimatka. Lehněte si rovně a válec si dejte pod krk. Ruce dejte podél těla. Nyní převracejte hlavou do stran, jako kdybyste s někým hodně brutálně nesouhlasili. A tak to dělejte jednu minutu. Krční obratle by se měly srovnat.

Jak na zablokovanou krční páteř?

Pokud vás ovšem krční páteř bolí a způsobuje vám nepříjemné bolesti hlavy, chce to cvičení pro odblokování. Jak na to? Posaďte se na zem nebo na židli, důležité je, abyste seděli rovně. Srovnejte záda, zatáhněte ramena a vytáhněte hlavu jako takzvaný husí krk. Rozpažte. Palec na jedné ruce by měl směřovat nahoru, druhý dolu. Otáčejte pomalu hlavou na stranu tak, abyste vždy koukali na palec, který je dole. Zároveň rukama otáčejte, aby se palce na rukou střídaly.

Mladá žena cvičící na podložce a válci iZdroj fotografie: Freepik
Válec jako pomůcku pro rovnání krku využijete i na další cviky

Zaměřte se na správné držení těla

Hlídejte se, jak stojíte, sedíte nebo ležíte. Snažte se vždy narovnat, abyste se zbytečně nehrbili. Toto snažení skvěle podpoříte cviky na páteř, které vám zajistí, že se budete cítit svěžeji, energičtěji a brzy zjistíte, že se už sami od sebe vůbec nehrbíte. Tak hlavu vzhůru a začněte třeba s těmito třemi cviky pro lepší držení těla.

Jaké cvičení pomáhá na bolest krční páteře vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články