Cvičení, které spaluje stehenní tuk. K vysněné postavě vám stačí jen 12 minut denně

Vnitřní oblast stehen je často řazena mezi problematické oblasti, která má tendenci k ukládání tuku. Máme pro vás několik doporučení a tipů, jak se tuku v této části těla zbavit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud jde o přetváření těla, jste do značné míry omezeni genetickým údělem, který jste si vylosovali při narození. Fitness expert Daniel Bubnis, M.S. vysvětluje, že některým lidem prostě není dáno mít mezeru mezi stehny, ale to neznamená, že nemůžete na svém vzhledu nic změnit. Podle odborníků na estetickou medicínu je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak spalovat kalorie navíc, začlenění kombinace následujících tří prvků do vašeho života:

1. Změna životního stylu

Obecně se doporučuje strava s nízkým obsahem nasycených tuků a bohatá na ovoce a zeleninu. Na místě jsou malé změny každodenních návyků – například chození po schodech místo používání výtahu. Malé změny se sčítají a jsou, na rozdíl od náhlých drastických změn, dlouhodobě udržitelné.

2. Silový trénink

Svaly spalují více kalorií během cvičení. Jedním z nejlepších cviků na zpevnění nohou je boční zdvih nohou. Jeho účelem je vyrýsovat a zpevnit svaly nohou. V kombinaci s dalšími cviky tak můžete účinně odstranit tuk ze stehen.

3. Aerobní cvičení

Obecným cílem je zařadit do svého denního programu alespoň 30 minut fyzické aktivity. Pokud se stále nemůžete dostat na 30 minut, začněte s 12 minutami a prodlužujte čas podle toho, jak se vaše tělo bude zvýšené zátěži přizpůsobovat.

Cvičení pro spalování tuku na stehnech

Tyto cviky vám pomohou snížit množství tuku na stehnech, zpevnit nohy, a také působí proti celulitidě.

Most s boky

Při provádění tohoto cviku se položte na záda, pokrčte obě nohy a nechte chodidla v kontaktu s podložkou. Z této pozice provedete pohyb, při kterém zvednete boky a v této pozici několik sekund setrváte. Provádějte přibližně 10 opakování rozdělených do 3 sérií.

iZdroj fotografie: Freepik

Boční zvedání nohou

Položte se na podložku na bok, předloktí položte na zem a zvedněte volnou nohu. S každou nohou proveďte opět asi 10 opakování. Tímto jednoduchým, ale účinným, cvičením můžete snížit množství tuku na stehnech a zpevnit hýždě. 

Dřepy

Postavte se s nohama mírně od sebe, pohled směřujte vpřed, držte rovná záda a pokrčte kolena, dokud nedosáhnete úhlu 90 stupňů. Pro štíhlejší nohy a lepší výsledky je ideální vydržet v této pozici při pokrčení kolen asi 5 až 10 sekund. Každý den proveďte 5 až 8 opakování v přibližně 2 sériích.

Zvedání nohou

Jedná se v podstatě o dva cviky. U prvního z nich si sedněte na podlahu a natáhněte nohy. Nohy střídavě zvedejte, co nejvýše je to možné. Na každé noze můžete provést asi 10 opakování ve 2 nebo 3 sériích.

Druhý cvik spočívá v zanožování. Začněte v pozici na všech čtyřech, kdy se dlaně a kolena dotýkají podložky. Záda držte celou dobu rovně. Zvedněte jednu nohu nahoru, několik vteřin vydržte a vraťte se do výchozí pozice. Nohy střídejte a s každou nohou cvik opakujte 5 až 8krát ve 2 až 3 sériích.

Jaké další cviky na stehna byste doporučili?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články