Jak se zbavit tuku na zádech: 3 jednoduché cviky, kvůli kterým se nemusíte plahočit do posilovny

Zádové svaly jsou důležité pro zpevnění páteře, držení rovnováhy a zformování pěkné figury. Máte-li pocit, že vaše záda potřebují zdokonalit, vyzkoušejte tyto tři cviky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nejvíce rad a cvičení se zaměřuje na břišní svaly. Co ale záda? Jestli i vy patříte k tělesným typům, k jejichž problematickým partiím patří záda, určitě se vám budou hodit tyto tři cviky, které vám pomou dostat záda do formy už po měsíci pravidelného cvičení. Osobní trenér a odborník na cvičení Jake Tipane již mnoho let sestavuje pro své klienty cvičení na míru. Tyto cviky patří mezi ty, které doporučuje pro odbourávání tuku na zádech a pro zpevnění svalů zad.

1.     Zvedání nohou

Lehněte si na pravý bok. Nohy nechte položené na sobě, boky leží na zemi. Pravou ruku nechte odpočívat za krkem, levou položte před sebe na zem, aby udržovala rovnováhu. Nyní zvedejte nohy nad podlahu. S výdechem nahoru, s nádechem dolů nad zem. Nohy nepokládejte, dokud nezopakujete cvik alespoň sedmkrát. Dbejte na to, aby nohy zůstaly u sebe po celou dobu cvičení. Jakmile budete mít hotovo, otočte se na levou stranu, ať se namáhají svaly zad rovnoměrně.

2.     Kočička

Cvik vyhrbování zad, které připomíná kočičku, pomáhá zpevnit svalstvo zad. Až budete cvičit, soustřeďte se u toho na dýchání, aby nádech naplnil celé plíce a výdech šel do břicha. Kdybyste náhodou váhali, jak se dělá kočka, pak si to připomeneme. Začněte na zemi na všech čtyřech, ramena držte rovně a dbejte na povytažený krk. S nádechem spusťte břicho dolů a vytáhněte bradu a zadek do výšky. S výdechem udělejte opak a pořádně vyhrbte záda.

3.     Plavání

Nepůjde o plavání ve vodě, ale o cvik, který plavání připomíná. Někdy se této pozici také říká Superman. Lehněte si na zem na břicho, natáhněte ruce i nohy. S nádechem zvedněte pravou ruku a levou nohu. Vydechněte, položte končetiny na zem. S dalším nádechem zvedněte levou ruku a pravou nohu. Takto střídejte, abyste každou stranu zacvičili osmkrát. Opakujte ještě dvakrát.

iZdroj fotografie: Pixabay

Začněte zvolna

Jestliže se rozhodnete pro pravidelné cvičení, vždycky začínejte pozvolna a pomalu. Nenaložte si ze začátku moc. Začněte jen pár opakováním, navyšovat počty začněte, až budete cítit, že vaše svaly zesílily. Cvičení by vás mělo posilovat, ne odrovnat.

Samotné cvičení nestačí

Aby mělo pravidelné cvičení smysl a mohlo se viditelně projevovat na těle, musíte také upravit stravování. Skvělé potraviny, které se hodí přidat do jídelníčku, když se snažíte shazovat váhu, jsou například vejce natvrdo, avokádo, brokolice, salát, losos, tuňák a libové kuřecí maso. Nezapomeňte na pitný režim, kterému by měla dominovat čistá voda.

Zdroj: Healthline

Jakými cviky bojujete s tukovými zásobami na zádech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247
Události247
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
VědaŽivě
VědaŽivě
Výhody platební brány pays proti konkurenci
adbz
adbz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma