Zbavte se tuku na břiše a bocích jednoduchým cvičením - JakZdravě.cz

Zbavte se tuku na břiše a bocích jednoduchým cvičením

Denně cvičíte a máte pořád pocit, že ačkoliv se vaše kondice zlepšuje, na vašem vzhledu se to nijak nepodepisuje? Vyzkoušejte toto účinné cvičení, které vám pomůže rychle a efektivně spálit zásoby tuku v problémových partiích břicha a boků.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jedná se o japonské cvičení, které se využívá také na zpevnění zad a páteře a tlumí bolesti v této oblasti. Cvičení můžete praktikovat denně, obvykle zabere pouhé 2 minuty a je založeno na efektivním dýchání. O co tedy jde?

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Cvičení můžete praktikovat denně, obvykle zabere pouhé 2 minuty

Japonské cvičení pro perfektní postavu

Technika tohoto cvičení vychází z východního přístupu k životního stylu. Zakládá se především na správném provedení pozic, které působí na konkrétní svalstvo v těle, a setrvání v nich po předepsaný časový úsek. V tomto případě se jedná o třísekundový nádech a následný silný sedmisekundový výdech.

Jak cvičení provádět

Při tomto cviku se začíná ve vzpřímené poloze. Jednu nohu posunete dopředu a druhou dozadu. Následně přenesete váhu na zadní nohu a začnete s dýcháním. Nejdříve se pomalu nadechneme (po dobu 3 sekund) a souběžně zvedáme obě ruce nad hlavu. Následně 7 sekund silně vydechneme. Při výdechu by mělo dojít k napnutí veškerého svalstva v těle. Cvičení by mělo denně trvat 2-10 minut.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Správné dýchání během cvičení působí na tukové buňky v daných partiích

Jak cvičení funguje

Správné dýchání během cvičení působí na tukové buňky v daných partiích. Jejich silným okysličením, kterého dosáhneme pomalým nádechem, dojde postupně k jejich rozložení, prudkým výdechem se pak spalují. Čím déle cvičení provádíme, tím větší účinek by mělo mít. Ten se pak projevuje především v posílení svalové hmoty a urychlení metabolismu. Pravidelným každodenním cvičením tohoto cviku můžete velmi rychle dosáhnout viditelných výsledků, které si budete dlouhodobě udržovat, přičemž pomůže také budovat dobrou tělesnou kondici. Kombinací s dalšími typy cviků zaměřenými na jiné problematické partie tak během několika týdnů dojde k proměně vaší postavy k nepoznání.

108 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 110 hlasů
Nahlásit chybu
Soutěž pro naše čtenáře
Tento týden už po čtvrté v řadě budeme pravidelně losovat výherce letu bojovým letounem, zadejte e-mail a zúčastněte se.
Další slosování soutěže za:
Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů