Tisíce žen tvrdí, že tento čaj je hotový zázrak. Jen šálek denně a kila jdou dolů rychlostí blesku

Pokud budete pít tento čaj každý den, ochráníte se před mnoha problémy a zhubnete přebytečná kila. Stačí vám jediná ingredience.

Zelená petržel focená proti modrému nebi i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Petržel je jednou z nejznámějších a nejčastěji používaných bylinek v České republice. Díky své aromatické chuti ji lze kombinovat s řadou pokrmů, a to ve formě nasekaných listů, které nejenže skvěle chutnají, ale také přispívají k estetice jídla. Bylinku však můžete podle lékařky Autumn Enloe užívat také ve formě čaje, který mimo jiné podporuje metabolismus, detoxikuje, posiluje imunitní systém a především vám pomůže shodit přebytečná kila. 

Čaj z petržele a lidské zdraví 

Čaj z petržele předčí téměř každý komerční výrobek proti onemocněním, a pokud ho budete pít pravidelně, zajistíte si pevné zdraví po dlouhé roky. Tato aromatická bylinka je také bohatá na vitamíny C a K a obsahuje velké množství vápníku, železa a draslíku, které jsou nezbytné pro mnoho tělesných procesů. V neposlední řadě si pak díky tomuto nápoji zajistíte dostatečnou hydrataci těla a podpoříte močový systém. 

Petrželová nať v pytlíčku iZdroj fotografie: Freepik
Petrželový čaj nabízí nespočet zdravotních přínosů

K přípravě petrželového čaje přitom potřebujete pouze 1 litr vody a 5 polévkových lžic nasekané bylinky. Tu stačí vhodit do vroucí vody, poté vypnout oheň a hrnec zakrýt. Směs nechte alespoň 30 minut odstát a poté přeceďte do vhodné nádoby. Hotový nápoj bude mít nejspíše hořkou chuť, což nemusí být pro každého příjemné. Zahnat ji však můžete dle serveru MedicalNewsToday několika kapkami citrónové šťávy či pomocí medu. 

6 nejlepších čajů na hubnutí, které mají vědecky prokázané účinky v odbourávání tuku. A to obzvláště v oblasti břicha

Zdravotní přínosy nápoje 

Pravidelná konzumace petrželového čaje s sebou přináší řadu zdravotních přínosů. Nápoj vám pomůže odstranit přebytečnou vodu z těla, zhubnout, detoxikovat organismus, uvolňuje svaly, stimuluje trávení, má antioxidační účinky a mnoho dalších. Nikdy byste ho však neměli pít více než 1 litr denně, jinak by mohl mít vedlejší účinky. Na webu Jak Zdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech petrželky pro lidský organismus. 

Jak se petrželový čaj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články