Za rok a půl zhubla ze 120 na 55 kg, toto je její tajemství

Nadváha a obezita patří k rizikovým faktorům většiny nemocí. Proto se vyplatí vydat se na cestu za ideální váhou, ať už to vyžaduje sebevětší úsilí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Receptů na hubnutí koluje po internetu spousta, ale zda skutečně zabírají, to už se v nich nepíše. Pojďte odhalit tajemství paní Tatjany Hrastić z Chorvatska, které se podařilo dostat se ze 120 kilogramů na více než polovinu. Vtip je v tom, jak jednoduchý její recept byl. Její svědectví považujte za důkaz, že tento recept skutečně funguje.

Strach o zdraví ji přiměl zhubnout

Dnes se Tatjana Hrastić pyšní 55 kilogramy, na kterých se dostala za rok a půl. Vzpomíná, že kvůli obezitě brala přes deset let léky. To v ní vyvolávalo strach o vlastní zdraví, který jednoho dne zesílil natolik, že paní Hrastić dospěla k rozhodnutí – zhubnout.

Žádný speciální režim

Jestli si myslíte, že nasadila některý z dietních a cvičebních plánů, jste na omylu. Pouze změnila své životní návyky. Ty špatné zavrhla, změnila množství jídla a nechodila si po obědě lehnout. Jediné, čemu se ve stravě vyhýbala, byl chleba.

Trik je v množství jídla a v chůzi

Jíst velké porce není zdravé, a právě tento nešvar se Hrastić rozhodla odstranit. Snížila porce a po obědě místo šlofíku šla na procházku. Nejprve chodila v kuse jen 500 metrů. Postupem času se dokázala vytrénovat na úžasnou chodkyni, že nakonec dokázala urazit i 12 kilometrů velmi rychlou chůzí. To ale až skutečně ke konci svého procházkového tréninku.

Ženské nohy v botaskách na procházce v lese iZdroj fotografie: Freepik

Změna vzhledu se odrazila na psychice

Dnes se Hrastić vejde do jedné nohavice svých původních kalhot, které jí tehdy švadlena několikrát zvětšovala. Sice nemůže jíst v takové míře jako dřív, ale nemůže si to vynachválit. Nemusí se už tolik obávat o své zdraví, navíc se konečně cítí být ve své kůži jako doma. To sebevědomí jí chybělo. Už nemusí poslouchat, že je tlustá. Podle Hrastić je to skvělý pocit, který by přála zažít každému.

Chůze je velmi zdravá, jedná se o přirozený pohyb a i vám může obyčejná chůze za 21 dní pomoci shodit přebytečná kila.

Jaké metody jste už vyzkoušeli vy na cestě za ideální váhou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články