30denní výzva: Napumpujte své pozadí, aniž byste ztráceli čas cestou do posilovny

Osobní trenér Daniel Bubnis, MS v tom má jasno. Svým svěřencům doporučuje na zpevnění hýždí dřepy. Jejich pravidelným cvičením lze dosáhnout vytouženého vzhledu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kdo by si nepřál mít pevné pozadí, na které je radost se podívat? Samozřejmě je pro to třeba něco udělat. Když budete celý den sedět před počítačem a vůbec se nebudete hýbat, sotva toho dosáhnete. A neplatí žádné výmluvy, že nemáte čas chodit do posilovny. Zpevněného zadečku docílíte snadno v prostředí domova. Stačí si najít čas a začít pravidelně dřepovat.

Proč cvičit právě dřepy

Dřepy jsou jedním z nejlepších cviků na posílení dolních končetin a hýždí. Dokonce lze jimi procvičit břicho a střed těla. Mají velkou výhodu, můžete je cvičit kdekoliv – doma i v zaměstnání. Stačí si najít volnou chvíli a pustit se do cvičení. Jediné, co je třeba dodržet, je správná technika jejich provedení.

Jak se správně dřepy cvičí

Při dřepu se vlastní vahou zapojuje hned několik svalů – čtyřhlavý sval stehenní, hamstringy, kvadricepsy, abduktory, hýždě, přímý sval břišní a dvouhlavý sval lýtkový. Při jeho cvičení je třeba se postavit vzpřímeně, nohy rozkročit na šířku beder, stáhnout břicho, ramena zatlačit jemně dozadu.

Ruce můžete dát v bok nebo předpažit. Nadechnete se a pomalu půjdete do dřepu pokrčením kolen do pravého úhlu. Záda by měla zůstat rovná. V dřepu vytrváte 2 sekundy a vrátíte se do výchozí polohy.

iZdroj fotografie: Pixabay
Aby měl dřep ten správný efekt, je třeba ho cvičit správně

Jaké benefity dřepy přinášejí

Dřepy podporují správné držení těla, pomáhají spalovat energii, zlepšují flexibilitu a stabilitu, posilují plíce a srdce. Díky nim budete mít zdravější klouby a silnější kosti. Vaše trávení bude lépe fungovat. Existují různé variace dřepů – klasické, dřepy s výskokem, dřepy s rukama nad hlavou, dřepy do stran, dřepy na jedné noze, plié dřepy nebo lze využít ke cvičení schůdek nebo stoličku.

30denní dřepovací výzva

Pro zpevnění hýždí si můžete dát výzvu na 30 dní. Je poměrně jednoduchá: Začnete na 50 dřepech a každý den budete přidávat 5 dřepů. Každý třetí den si dáte odpočinek a dřepovat nebudete. Třicátý den budete na 245 dřepech, což se výrazně projeví na tvaru vašeho pozadí a končetin.

Jaké cvičení využíváte k posílení svého pozadí?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články