Stal se hitem internetu: S rychlým hubnutím pomůže obyčejný nápoj

Tento nápoj na hubnutí se stal takříkajíc přes noc internetovým hitem. A není se čemu divit. Je napěchovaný živinami a látkami, které hubnutí skutečně podporují.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nadváha a obezita jsou jedním z nejčastějších původců zdravotních komplikací v moderní společnosti. Přispívá k nim hlavně vysokokalorická strava, nedostatek pohybu, ale i stres. Příroda však disponuje velkým množstvím produktů, které vám mohou pomoci přebytečná kila rychle shodit. Stačí je jen správně zkombinovat. Jako například v tomto nápoji na hubnutí.

Strava a hubnutí

Při regulaci tělesné hmotnosti je potřeba se zamyslet nad svým celkovým životním stylem. Nedostatek spánku, vody, pohybu a zdravých potravin přispívají k hromadění nežádoucího tělesného tuku. Pokud se jej chcete zbavit a prospět tak nejen svému vzhledu, ale i zdraví, je potřeba provést několik změn. Nemusí být velké, stačí například zvýšit příjem zdravých potravin na úkor těch nezdravých, vypít o dvě sklenice vody denně víc, zajít si každý den na delší procházku a jít do postele o půl hodiny dříve. 

Malé změny se nasčítají a dopomohou vám k velkým výsledkům. Hubnutí můžete také podpořit nápojem, který je plný složek, které jsou pro regulaci hmotnosti vhodné i samy o sobě. Navíc vás zásobí vitamíny, minerály, zdravými tuky a dalšími látkami, ze kterých bude mít prospěch celé vaše tělo.

Banán a hubnutí

Banány jsou skvělým zdrojem několika klíčových živin, jako je draslík, vitamin B6, vitamin C, hořčík, mangan a vláknina. Právě vláknina je pro hubnutí zásadní, její obsah v pouhém jednom banánu představuje 12 % doporučené denní dávky pro dospělého člověka, což přímo přispívá ke snížení hmotnosti. Podle výzkumů může totiž konzumace vysokého množství vlákniny snížit riziko přibírání na váze až o 30 %. Navíc vás udrží dlouho syté a sníží se tak váš celkový denní příjem kalorií.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zázvor a hubnutí

Studie naznačují, že konzumace zázvoru může zvýšit spalování kalorií a snížit pocit hladu. Je spojován i s pozitivními změnami v oblasti cholesterolu, cukru v krvi, krevního tlaku, zánětlivých bílkovin a zdraví jater. Podle přehledu z roku 2017 jsou sloučeniny v zázvoru, konkrétně zingeron a shogaoly, prospěšné při složitých tělesných procesech, které spalují a ukládají tuk. Jiná studie na obézních ženách zase prokázala výrazný váhový úbytek a snížení chuti k jídlu, když tyto ženy užívaly zázvorové tablety po dobu 12 týdnů. 

Lněné semínko a hubnutí

Vědecké studie opakovaně ukazují, že lněné semínko může být v boji s nadváhou opravdu velkým pomocníkem. Potlačuje chuť k jídlu a podobně jako banán způsobuje, že se lidé cítí plnější a nemají tak rychle pocit hladu. Výzkumy také naznačují, že lněné semínko zlepšuje kontrolu glykémie a pomáhá vyrovnávat hladinu cukru a inzulínu v krvi. Oba tyto účinky mohou při regulaci hmotnosti také pomoci.

Pomeranče a hubnutí

Pokud si spojujete citrusy jen s vitaminem C, vězte, že vám mohou nabídnout mnohem více. V nedávné studii vědci z University of Western Ontario přidali do stravy morbidně obézních myší nobiletin (získaný z pomerančů). Ten nejenže zvrátil příznaky obezity u pokusných myší, ale také snížil škodlivé hromadění plaku v jejich tepnách, známé jako ateroskleróza. 

iZdroj fotografie: Freepik

V navazující studii vědci dále zjistili, že pokud přidají nobiletin do vysokokalorické stravy pokusných myší, myši nepřiberou (kontrolní skupina, která měla stejnou stravu, ale nedostávala nobiletin přibrala téměř dvojnásobek své tělesné hmotnosti). Nobiletin je také spojován s odvrácením neduhů souvisejících s věkem, jako je pokles vytrvalosti při cvičení a špatný spánek, který může vést k pocitům úzkosti a depresím. Postačující je v tomto případě jeden průměrně velký pomeranč denně.

Jak připravit nápoj na hubnutí

Příprava tohoto nápoje je skutečně velmi jednoduchá. Vložte všechny níže uvedené ingredience do mixéru a rozmixujte. Nápoj připravujte vždy čerstvý.

Složení nápoje:

  • 1 banán 
  • 1 pomeranč 
  • ½ řeckého jogurtu 
  • 1 lžíce kokosového oleje 
  • ¼ lžíce zázvorového prášku 
  • 2 lžíce lněných semínek 
  • 2 lžíce sušené syrovátky

Jak vám nápoj chutnal?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články