Už žádná kila navíc: Tento domácí lék spaluje přebytečný tuk v pase, bocích a stehnech už za 48 hodin

Zázvor pomáhá při nevolnosti, při infekcích a zánětech, a dokonce i při hubnutí. Stačí si připravit báječnou zázvorovou vodu a vydržet. Možná tento recept pomůže i vám.

Žena v kalhotách o několik čísel větších i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Účinný způsob hubnutí je těžké najít. Na každého zabírá něco jiného a někdy je to skutečně běh na dlouhou trať. Tento recept ale skutečně dokáže pomoci spálit přebytečný tuk, a navíc jako bonus posílí vaše zdraví. Stačí použít nápoj ze super potraviny, která nabudí metabolismus a zahájí detoxikaci.

Zázvorový nápoj pro hubnutí – recept

Co budete potřebovat?

  • Kořen zázvoru nakrájený na plátky,
  • 5 litrů vody
  • a citronovou šťávu.

Postup přípravy receptu:

  1. Dejte vařit vodu. Jakmile dosáhne varu, přidejte plátky zázvoru.
  2. Nechte vařit na mírném ohni 15 minut.
  3. Odstavte z ohně a nechte vychladnout.
  4. Poté sceďte a přidejte citronovou šťávu. Ta ovšem nehraje v receptu nijak zásadní roli, má ale tu moc zvyšovat zdravotní účinky. I citron pomáhá hubnout, jak psala naše redakce dříve.
Zázvorové aranžmá na stole iZdroj fotografie: Freepik
Zázvor dokáže s vaším tělem divy. Má mnoho pozitivních účinků na zdraví.

Účinky zázvoru na zdraví

Zázvorová voda pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, čímž vás chrání před srdečními nemocemi. Navíc snižuje krevní tlak, pomáhá ředit krev a zabraňuje tak ateroskleróze. Podle webu Heatlhline má zázvor potenciál pomáhat v prevenci některých druhů rakoviny. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů, které pomáhají chránit buňky před poškozením.

8 obrovských změn, které se stanou s vaším tělem po konzumaci zázvoru

WebMD zdůrazňuje, že zázvor má silné protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá při respiračních infekcích, často se podává jako zázvorový čaj v kombinaci s medem, ale dá se k nim připojit ještě kurkuma, aby se dosáhlo ještě větších účinků. Dále zázvor snižuje zánět a bolesti kloubů při artritidě i osteoartróze. O účincích zázvorové vody psala naše redakce na JakZdravě podrobně v samostatném článku.

Jak používáte zázvor pro léčbu různých nemocí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články