Je mi 58 let a díky tomuto receptu se mi podařilo zhubnout 17kg za měsíc

Pokud byste chtěli zhubnout, můžete zkusit některé lidové triky. Dávejte přitom ale pozor na jednostrannou výživu nebo hladovění. Ani jedno totiž není pro tělo dobré.

Starší žena cvičící v sedě fitnes i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Přemýšlíte o tom, jak shodit nadbytečná kila? Upravte jídelníček, přidejte na pohybu a zaměřte se také na pitný režim. Slazené nápoje rozhodně nejsou to pravé. Nejlepší je čistá voda, ale připravit si můžete i přírodní šťávu, která obsahuje samé dobré ingredience pro hubnutí. Ony samotné potraviny za vás nezhubnou, ale pomohou vám zrychlit metabolismus a s ním i spalování tuků. Samotný proces hubnutí už musíte podpořit sami.

Ingredience, které pomáhají hubnout

Všechny ingredience, které budete potřebovat pro přípravu skvělého nápoje, pomáhají zrychlovat metabolismus, čímž podporují hubnutí. Bez úpravy jídelníčku a přidání na fyzické aktivitě se to ale neobejde. Recept na tento nápoj je spíš takový doplněk, který pomůže dodat tělu vitamíny a minerály a vám potřebnou energii a odhodlání pustit se do práce.

Recept pro hubnutí

Co budete potřebovat?

  • 1 lžičku mleté kurkumy,
  • ¼ lžičky skořice,
  • šťávu ze dvou citronů,
  • šťávu ze dvou pomerančů,
  • šťávu z kořene zázvoru o délce cca 1-2 cm
  • a litr čisté vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Do vody přidejte všechny ovocné šťávy.
  2. Přidejte kurkumu, skořici a med.
  3. Promíchejte a můžete pít.

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se vypít jeden takový nápoj dopoledne a jeden odpoledne.

Citronová voda ve sklenicích s mátou iZdroj fotografie: Freepik
Citronová voda je sama o sobě skvělá pro hubnutí i na ochlazení během parních letních dnů.

V čem jsou jednotlivé ingredience tak skvělé?

Skořice působí protizánětlivě a pozitivně ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Je vhodná i pro diabetiky. Navíc pomáhá dodávat pocit sytosti a vyhnete se díky ní chutím na sladké. Kurkuma, jak píše web Healthline, je báječný antioxidant. Kromě toho si poradí s bakteriemi i viry a ve spojení s medem se používá jako zlatý med k léčbě mnoha nemocí. O tom jsme na JakZdravě psali již dříve.

4 ranní návyky, které brání hubnutí. Napravte špatnou rutinu a umožněte tělu zbavit se tuku

Co se týče vitamínů, tak ty vám zajistí citrusové plody. Hlavně citrony jsou známé svým vysokým obsahem vitamínu C. Dietetička Helen West dále upozorňuje, že citronová voda je tou nejlepší podporou pro hubnutí, jakou si lze představit. Citrony ale mohou pomáhat podle lidové medicíny i jinak. Pokud nevíte, proč se dává na noc kůra z citronu na patu, pak byste si měli přečíst článek z klávesnice naší redakce publikovaný dříve. Třeba tento trik využijete.

Co pomáhá hubnout vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články