Seznamte se s nejzdravější babičkou (77): „Tohle piju a jsem zdravější než spousta mladých,“ tvrdí

Receptů a takzvaných elixírů mládí najdete jistě hodně. Tento recept je ale tak obyčejný a jednoduchý, že všechny převálcuje. Jeho účinky ale zhodnotíte nejlépe na vlastní kůži.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Přírodní recepty dokážou již po staletí léčit různé zdravotní neduhy a stabilizovat zdraví. Lidových rad najdete nepřeberné množství, těžko se vybírá ten pravý, který opravdu funguje. S výběrem vám ale pomohla babička z Ruska. Pomocí jednoduchého receptu dosahuje lepšího zdravotního stavu než většina mladých lidí. Jde hlavně o stabilizaci krevního cukru a prevenci infekcí.

Recept pro dlouhodobé zdraví

Tento recept mimo jiné funguje také na vředovou chorobu žaludku a dvanáctníku, na dýchací potíže i jako prevence bakteriálních infekcí. Podporuje kardiovaskulární systém a postará se o váš krevní cukr.

Co budete potřebovat?

  • Asi 300 gramů cibulí
  • a 250 ml vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Každé ráno oloupejte cibule a spařte je ve vodě.
  2. Nechte vařit 8-10 minut.
  3. Tekutinu rozdělte na tři části a váš lék je připraven ke konzumaci.

Aplikace a dávkování:

První část vypijte půl hodiny před snídaní, druhou půl hodiny před obědem a třetí půl hodiny před večeří. Takto kúru aplikujte deset dní bez přerušování, pak si dejte deset dní pauzu, po které následuje opět deset dní s cibulovým vývarem. Na tomto principu pokračujte, ale rozhodně ne déle než půl roku.

Oloupaná cibule připravená na kraji stolu iZdroj fotografie: Pixabay

Co vašemu tělu dá cibulový vývar?

Cibulový vývar zní moc obyčejně. Pro své účinky si zaslouží punc přírodního léku. Dodává tělu železo, vápník, zinek, mangan a kobalt. Cibule obsahuje éterické oleje a další látky, které působí proti bakteriím. Také vám voda z vařené cibule uleví od vředů a respiračních chorob, proti kterým funguje i v rámci preventivních opatření.

Když vám cibule nesedí

Výrazná chuť i vůně cibule dělají z této zeleniny přísadu, která se objevuje v lidovém léčitelství velmi často. Není se čemu divit, její účinky jsou naprosto báječné. Ne každý cibuli ovšem snese. Pokud vám cibule nedělá dobře na zažívání, zkuste sáhnout po jiném přírodním léku. Takový zlatý med odvede také skvělou službu a ochrání vaše zdraví.

Jaké lidové léky z cibule jste už vyzkoušeli vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články