Domácí lék na kašel, bolavé hrdlo a bronchitidu: Stačí jen 2 suroviny a je po problémech

Léčbu nachlazení, kašle nebo bronchitidy je dobré podpořit také přírodními cestami. Nejlepší je med. Kromě slazení čaje z něj připravíte medovo-banánový recept proti kašli.

Nemocná holčička a maminka, kontrolující rukou teplotu na čele i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hledáte přírodní lék, který byste mohli podávat na bolesti krku a proti kašli i dětem? Lidové léky myslí i na ně a má pro ně skvělý a hlavně chutný lék. Mohou ho užívat dospělí i děti. Pomáhá jako podpůrná léčba při nachlazení, ale pomůže vám i na žaludeční potíže.

Banány s medem

Banány mají schopnost dodat živiny a uklidnit pálení v krku. Navíc, jak potvrzuje web Healthline, pomáhají zklidňovat žaludek. Banány obsahují velké množství vitamínů a minerálů, navíc se dají využít pro banánovou dietu na hubnutí, o které psala naše redakce již dříve.

Druhou složkou receptu je med, který proslul jako přírodní antibiotikum. Podle dietetičky Jerlyn Jones má med velmi silné protizánětlivé účinky a v lidové medicíně se používá po staletí. Při dráždivém kašli se doporučuje lžička medu na noc, při nachlazení čaj s medem. Ve spojení s banány bude účinek ještě lepší.

Recept na banánový lék

Co budete potřebovat?

  • 400 ml převařené vody,
  • 2 středně zralé banány
  • a 2 lžíce medu.
Banán na prkýnku nakrájený na kolečka iZdroj fotografie: Freepik
Banány mají léčivé schopnosti. Při kašli stačí spojit s medem a máte lék i pro děti.

Postup přípravy receptu:

  1. Nejprve oloupejte banány.
  2. Banány rozmačkejte, abyste z nich vyrobili pyré. Nejlepší je použít vidličku. Doporučuje se ale použít dřevěnou.
  3. Banánové pyré dejte do hrnce a přidejte převařenou vodu. Nechte louhovat 30 minut.
  4. Jakmile se lék ochladí, přidejte med. Nikdy nepřidávejte med do horkého nápoje nebo směsi, protože byste se tak připravili o mnoho léčivých látek.
  5. Med s banány a vodou promíchejte a váš lék je hotov.

4 přírodní antibiotika zastaví nachlazení, kašel i chřipku. Zapomeňte na léky, suroviny ze spíže vás postaví opět na nohy

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se pít této směsi 100 ml čtyřikrát denně. To znamená, že výše popsaný recept vám vydrží na jeden den. Na každý den si připravujte čerstvou směs. Pozitivní výsledky byste měli očekávat do pěti dnů. Existují ale i jiné alternativy medových léků. Proti kašli se dá využít také med spojený se žloutkem, jak jsme na JakZdravě psali dříve.

Jaké domácí směsi připravujete dětem, když jsou nemocné?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články