Tekutý zázrak za pár korun: 100% přírodní lék na mnoho nemocí

Léčivou sílu přírody už snad nikdo nezpochybňuje. Tento rychlý sirup je skvělý na mnoho nemocí, nyní jej využijete proti chřipce i nachlazení.

domácí sirup i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Mnoho lidí opět spoléhá na sílu přírody, ať už proto, že nemohou či nechtějí užívat průmyslově vyráběné léky a léčiva nebo se obávají vedlejších účinků. Dnes pro vás máme recept na skvělý česnekový sirup, který si hravě poradí s celou řadou nemocí. Obsahuje pouze přírodní a snadno dostupné ingredience, které pravděpodobně máte doma a nebudete muset ani nic dokupovat.

Česnek je univerzální lék

Základem česnekového sirupu je samozřejmě česnek. Tato oblíbená zelenina se k přírodní léčbě používá již po staletí. I na JakZdravě jsme česnek doporučovali již mnohokrát, ať už jeho konzumaci za syrova nebo například ve formě česnekové tinktury či různých odvarů. Jeho léčivé účinky jsou totiž zcela ohromující. Jak vysvětluje Dr. Nikita Toshi, mezi zdravotní přínosy česneku patří zejména:

  • Pomáhá při kašli a nachlazení: Maximální přínos má prý konzumace dvou rozdrcených stroužků česneku nalačno.
  • Působí dobře na srdce i mozek: Česnek podporuje zdraví srdce a mozku především díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem.
  • Snižuje krevní cukr: Obzvláště diabetikům prospívá pravidelná konzumace syrového česneku.
  • Podporuje zdraví zažívacího traktu: Česnek nejenže podporuje zažívání, ale těží z něj i prospěšné bakterie ve střevech. Navíc působí i proti střevním parazitům.
  • Zlepšuje vzhled pleti: Česnek působí proti akné i vředům na kůži a zesvětluje jizvy.
  • Posiluje imunitní systém: Je to dáno hlavně množstvím antioxidantů, vitamínu C a zinku, které česnek obsahuje.
  • Pomůže vám s hubnutím: Česnek snižuje expresi genů zodpovědných za tvorbu tukových buněk a zvyšuje termogenezi, takže podporuje spalování tukových zásob. 
  • Zlepšuje fyzický výkon: Konzumace česneku také podporuje fyzickou výkonnost, a to jak při sportu, tak v běžném životě. 
česnekový sirup a paličky česneku iZdroj fotografie: Unsplash
Česnekový sirup pomůže s léčbou mnoha neduhů

Recept na česnekový sirup

I samotné složky česnekového sirupu mají mnoho zdravotních přínosů. Kromě zmiňovaného česneku obsahuje ještě med a jablečný ocet. Léčivé účinky medu jsme na JakZdravě probírali již několikrát. Pomáhá s léčbou kašle, popálenin a může podpořit i zdraví srdce. Jablečný ocet je zase skvělý na zažívání, zlepšuje střevní mikroflóru, podporuje zdraví cév a má výrazné antibakteriální účinky.

14 preventivních receptů s česnekem. Slupku ani nevyhazujte, ušetří vám spoustu problémů

Česnekový sirup vám tak nejen posílí imunitní systém a pomůže v boji proti respiračním onemocněním, ale také sníží krevní tlak a cholesterol. Podle nutriční specialistky Marie Lorraine Johnson MS, existuje i množství studií, které potvrzují, že česnek a potažmo tak i česnekový sirup zabraňuje vzniku rakoviny i dalších závažných onemocnění včetně demence. Pomůže také zabránit křečím a bolestem kloubů způsobených artritidou.

Postup přípravy je velmi jednoduchý. Vložte do mixéru 8 očištěných stroužků česneku, 200 ml medu a 200 ml jablečného octa. Rozmixujte a hotovou směs uložte na 5 dní do chladničky. Každý den obsah promíchejte, po 5 dnech je sirup hotový. Užívejte ráno na lačný žaludek dvě čajové lžičky rozmíchané ve sklence vody.

Jaké jsou vaše zkušenosti s česnekovým sirupem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články