Dala si na noc plátky cibule na chodidla, do rána se zbavila 3 zdravotních problémů

Vyzkoušejte jednu z mnoha babských rad, která je osvědčená časem. Pokud si na noc uděláte cibulové obklady na chodidla, uleví se vám nejen při horečce.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Představuje se jedna z rad, které znali předkové a lze na ní velice jednoduše navázat i v dnešní době. Jako lék v tomto případě hraje hlavní roli cibule. Je stále levná, lehce dostupná a pomůže s nejedním problémem. Tentokrát se její účinky využijí v oblasti chodidel. V dnešní době jsou moderní diety, očisty a půsty, které mají tělo pročistit a ulevit mu od zbytečné zátěže v podobě toxinů. Stejné schopnosti může nabídnout i cibule, pokud ji využijete na obklady chodidel a necháte působit přes noc.

Zázračná cibule

Cibule se řadí mezi suroviny, které nesmí chybět v kuchyni. Dodává totiž mnoha jídlům typickou chuť. Ovšem to není vše, co cibule dokáže. Její původ se nachází v západní Asii a v dnešní době se pěstuje v různých odrůdách, které se mohou lišit barvou i tvarem. Ale co když obyčejná cibule umí neobyčejné věci? Své místo by totiž měla mít i při léčbě některých potíží. Může se pochlubit nejedním účinkem na lidské zdraví, čehož se využívá i následujícím receptu.

Účinky cibule na lidské zdraví

Cibule a její účinky na zdraví jsou už léty prověřené. Má schopnost ničit bakterie, a tudíž je považována za přírodní antibiotikum. Preventivně ji lze využít v boji proti stárnutí cév. Má schopnost povzbudit chuť k jídlu. Její užití je vhodné při kašli, jelikož pomůže s odhleňováním. Šťava z cibule se využívá při bodnutí hmyzem. Pomůže také s vysokým krevním tlakem a pročistí krev. Díky obsahu sirných sloučenin má protizánětlivé účinky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Cibulové obklady na chodidlech pomohou:

Při potlačování chřipky, nachlazení a snižování horečky

Při chřipce či nachlazení je doporučováno ukrojit plátek cibule, přiložit jej na chodidla a zafixovat, aby cibule vydržela na svém místě. Poté si přes obklad natáhnout ještě bavlněné ponožky a případně sebe zabalit do teplé deky. Takto se tělu uleví zejména při vysokých teplotách. Na kašel je vhodný cibulový sirup. Stačí nakrájet cibuli, smíchat a promačkat s medem, uzavřít do sklenice a počkat, až cibule pustí šťávu. Poté užívat po lžičkách 3x denně.

Detoxikaci těla

Co se týká detoxikace těla, není v tom cibule sama. Vyčistit tělo od toxických látek pomůže bílá zelenina, mezi kterou lze zařadit právě cibuli, ale i česnek a další. Pomáhají totiž podpořit funkci jater, která jsou pro odstraňování toxinů z těla klíčová.

iZdroj fotografie: Freepik

Pří zánětu močových cest

Zánět močových cest je vždy nepříjemná záležitost, tím spíše, pokud se vrací. Jedná se většinou o bakteriální infekci v močovém měchýři. A právě cibule může posloužit svými antibakteriálními účinky a ulevit tak v akutní fázi zánětu.

Proč právě chodidla

Možná se pozastavujete nad tím, proč je nejvhodnější použít cibulový obklad či zábal právě na chodidla. Je to díky tomu, že na chodidlech se nachází přes 7 000 nervových zakončení. Jedná se o specifické body, které jsou spojeny s orgány v těle, například již zmiňovanými játry. A proto ve chvíli, kdy se cibule dostane do kontaktu s pokožkou na chodidle, dojde ke stimulaci nervového zakončení a ovlivní daný orgán.

Jaké domácí recepty ulevují od horečky vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články