Bobkový list pod polštářem: Starý zvyk prarodičů, který si nezasloužil být zapomenut

Vavřín neboli také bobkový list je známé koření. Ovšem starý zvyk doporučuje vkládat si jej pod polštář. Přináší lepší a delší spánek a od věci nejsou ani jeho repelentní vlastnosti.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vavřín je stále zelený keř, který je v Čechách známější pod názvem bobkový list. Tato rostlina je využívána již od starověku. Řekové a Římané ji považovali za posvátnou. A právě proto ji používali ke zdobení hlav básníků a vědců. Právě vavřín byl symbolem moudrosti a slávy. V některých místech se i dnes ještě používá během promocí studentů. Proč je vhodné spát s bobkovým listem pod polštářem? Chlubí se repelentními vlastnostmi, působí antistresově a zmírňuje příznaky artritidy.

Použití bobkového listu v kuchyni

Pod názvem bobkový list se většině lidem vybaví právě koření. Jeho využití je v téměř všech kuchyních světa. Ale nejvíce se využívá ve francouzské a středomořské kuchyni. Je možné použití čerstvých listů, ale přeci jen nejlépe chutnají usušené. Spolu s využitím v kuchyni byl vždy používán v tradiční medicíně. Má schopnost zlepšit trávení, zmírnit otoky břicha a koliku. Mimo to je užitečný i při horečce a nachlazení.

Bobkový list pod polštářem

Bobkový list je vhodný i na problémy s klouby – ať už se jedná o artritidu či revmatismus. Je možné si z bobkového listu připravit odvar, který je možné pít po malých doušcích či použít jako obklad na bolavé klouby. Bobkový list se také může hodit díky jeho repelentním vlastnostem, které odeženou hmyz i parazity.

iZdroj fotografie: Freepik

Rozšířeným problémem dnešní doby jsou problémy se spánkem. Mnoho lidí trpí nedostatkem spánku či problémy s usínáním. Říká se, že tyto problémy způsobuje nebo zhoršuje i modré světlo, které září z obrazovek. Možností, které mohou pomoci s tímto problémem, je několik. Někomu pomůže teplé mléko před spaním, jinému třeba meduňkový čaj. V horším případě lidé tyto problémy řeší léky. Zkuste si dát bobkový list pod polštář, pomůže vám spát déle a lépe.

V dnešní době je kromě potíží se spánkem běžné i vystavení stresu, kterého je v dnešní společnosti příliš. Valí se na nás problémy v práci, povinnosti doma, spousta informací ze všech stran a není vždy lehké se s tím vyrovnat. Je vhodné někdy zpomalit, vypnout. Pomoci může i přítel bobkový list. Působí totiž antistresově. Tudíž má schopnost podpořit relaxaci a pomáhá lidem lépe a snadněji relaxovat. Což je jistě jeden z klíčů ke zdraví.

Na co využíváte bobkový list?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články