Už žádný zápach nohou, žádné popraskané paty a toxiny v těle: Poradíme vám, jak na detoxikační koupel nohou s jablečným octem

Pokud vás trápí zápach nohou nebo zhrublé a popraskané paty, vyzkoušejte detoxikační koupel nohou s jablečným octem. Udělá vám stejnou službu jako drahé přípravky.

lazen i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jablečný ocet je všestranný přírodní prostředek, který má mnoho zdravotních výhod. Lékařka Jabeen Begum, MD upřesňuje, že jablečný ocet snižuje cholesterol i cukr v krvi, pomáhá při překyselení žaludku nebo když potřebujete zhubnout. Mimo jiné je skvělý i pro péči o nohy. Detoxikační koupel nohou s jablečným octem může pomoci odstranit zápach nohou, vyléčit popraskané paty a odstranit toxiny z těla. Příprava je velmi snadná a lázeň je velmi příjemná.

Jablečný ocet je pro nohy jako balzám

Jak vysvětlují odborníci z Healthline, jablečný ocet má antibakteriální a antimykotické vlastnosti, které mohou pomoci eliminovat bakterie a plísně způsobující nepříjemný zápach nohou. Kyselost octa navíc mění pH pokožky, což vytváří nepříznivé prostředí pro růst bakterií.

Jablečný ocet pomáhá změkčit tvrdou a suchou kůži, což usnadňuje odstranění odumřelých buněk a regeneraci pokožky. Pravidelné koupele nohou s jablečným octem tudíž mohou výrazně zlepšit stav popraskaných pat a zanechat je hladké a hydratované.

Jablečný ocet v lahvi a sklenicích iZdroj fotografie: Freepik
Jablečný ocet není obyčejná surovina, ale přírodní všelék

Jak připravit detoxikační koupel nohou s jablečným octem

Na JakZdravě už jsme vám nějaké koupele nohou doporučovali. Koupel s jablečným octem však jde dál než jen ke zdravější pokožce. Detoxikační koupel nohou s jablečným octem může pomoci také odstranit toxiny z celého těla. Nohy mají mnoho potních žláz a jsou ideálním místem pro vylučování toxinů. Jablečný ocet tento proces podporuje a přispívá tak k celkovému zdraví. Na přípravu lázně budete potřebovat:

  • 1 šálek jablečného octa
  • 5-7 šálků teplé vody
  • několik kapek esenciálního oleje (například levandulový nebo tea tree olej) pro přidání vůně a dalších antibakteriálních účinků

Na ručník (abyste zabránili rozlití vody) položte lavor nebo jinou vhodnou nádobu a nalijte do něj teplou vodu. Přidejte jablečný ocet a dobře promíchejte. Pokud chcete, přidejte několik kapek esenciálního oleje. Vyberte takový, který vám voní nebo má takové účinky, které potřebujete. Například levandulový olej má uklidňující účinky, tea tree olej zase působí antibakteriálně.

Detoxikace těla –⁠ ano, či ne: Jsou případy, kdy očista organismu spíše uškodí

Do připravené lázně ponořte nohy a nechte je namáčet po dobu 20-30 minut. Relaxujte a snažte si lázeň maximálně užít. Po dokončení koupele nohy opláchněte čistou vodou a důkladně osušte. Můžete použít jemný peeling nebo pemzu k odstranění odumřelé kůže a poté nohy hydratujte kvalitním krémem.

Jak se detoxikační koupel nohou s jablečným octem osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články