Aplikovala jsem ho na popraskané paty, teď je mám jako miminko: Domácí krém ze 2 surovin

Hydratace, vitamíny a pravidelná péče. Když si osvojíte tuto trojici v péči o své nohy, nemůžete nikdy udělat chybu. Zachrání vás i tehdy, řešíte-li suché, hrubé a praskající paty.

Nohy koukající z pod peřiny patami nahoru i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hrubá kůže na patách vzniká nejčastěji jako výsledek nekvalitních ponožek a obuvi. Pokožka nohou potřebuje hodně dýchat. Proto péči o nohy nepodceňujte. Vhodným krémem a ponožkami z prodyšných přírodních materiálů můžete předcházet tomu, aby se vaše paty změnily v hroší kůži. Pokud se tak ale stalo, nic není ztraceno. Zachrání vás domácí krém.

Jak k tomu došlo?

Proč vlastně kůže na patách tvrdne a praská? Je to dáno tím, že jsou nohy stále v práci. Potí se a kůže se unavuje z neustálého zápřahu. Paty jsou velmi náchylné k vysoušení a od vysušené pokožky už je to k praskání jen maličkatý kousek.

Krémy z obchodů a lékáren

Nejčastěji se pro péči o nohy používají volně prodejné krémy na suché nohy s vysokým obsahem urey. Krémů najdete velké množství, stejně tak i olejů, ale většinou se nedočkáte slibovaného efektu. Netřeba dodávat, že léčba krémy pokus a omyl dost leze do peněz. Mnohem jednodušší a levnější pro vás bude připravit si krém doma.

Recept na domácí krém na popraskané paty

Stačí vám k tomu smíchat jen dvě ingredience a úžasný lék máte hned k dispozici.

Co budete potřebovat?

  • 20 gramů měsíčkového oleje
  • a 10 gramů tekutého vitamínu A.

Postup přípravy:

Obě suroviny důkladně promíchejte v misce a váš krém je hotov.

Aplikace:

Jestliže jsou na tom vaše nohy hodně špatně, doporučuje se kúra každý den večer. Nejprve nohy napařte v lázni, oškrábejte pemzou nebo šmirgl papírem a promažte vyrobeným krémem. Poté si navlékněte bavlněné ponožky a jděte spát.

Pemza na provázku na tmavě modrém koberci iZdroj fotografie: Pixabay
Nezapomeňte řádně odstranit odumřelou kůži z pat. Pemza je na to skvělý pomocník

Co od domácí masti očekávat?

Počítejte s tím, že praskliny jsou rány, které se nějakou dobu hojit budou. Nicméně jejich hojení vitamínová kúra urychlí a velmi pomůže, že okolní kůže zjemní, zvláční a bude vypadat moc pěkně i na pohled. Jakmile se dostanete do zhojené fáze, stačí kúru aplikovat jednou týdně. Rozhodně nepřestávejte o své nohy pečovat. Zelený čaj dokáže udělat nohám také velmi dobře, navíc nohy v teplé vodě vám pomohou se uvolnit a odpočinout si po náročném dni.

Jaké procedury dopřáváte svým nohám pravidelně vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články