Říká se mu faraonské zlato: Po první lžíci zmizí alergie, astma i kašel

Faraonské zlato, směs medu a černého kmínu, je přírodní lék, který může pomoci zmírnit symptomy alergií, astmatu a kašle. Také dokáže posílit imunitní systém.

faraonské zlato i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Faraonské zlato je tradiční směs medu a černého kmínu (Nigella sativa), která má dlouhou historii používání v lidovém léčitelství. Tato směs, známá také jako černý zázrak, byla údajně oblíbená již ve starověkém Egyptě. Kombinace medu a černého kmínu je považována za mocný přírodní lék s mnoha zdravotními přínosy.

Co je vlastně faraonské zlato

Jak jsme již dříve na JakZdravě vysvětlovali, faraonské zlato je směs medu a semínek černého kmínu. Nutriční specialistka Marie Lorraine Johnson MS, RD vysvětluje, že med je známý svými antibakteriálními, antivirovými a protizánětlivými vlastnostmi. Černý kmín dle odborníků z Healthline zase obsahuje mnoho aktivních složek, jako je thymoquinon, který má silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Díky jedinečné kombinaci bioaktivních látek má tak faraonské zlato celou řadu zdravotních přínosů. Patří mezi ně například:

  • Léčba alergií: Směs medu a černého kmínu může pomoci zmírnit symptomy alergií díky svým protizánětlivým vlastnostem. Pravidelná konzumace může snížit reakci imunitního systému na alergeny.
  • Zlepšení astmatu: Černý kmín je známý svými bronchodilatačními účinky, což znamená, že může pomoci otevřít dýchací cesty a zlepšit dýchání u lidí trpících astmatem.
kašel iZdroj fotografie: Freepik
S touto směsí nemá kašel šanci
  • Úleva od kašle: Med je tradičně používán k léčbě kašle, jak už jsme ostatně na JakZdravě zmiňovali mnohokrát. Černý kmín tento účinek díky svým antimikrobiálním vlastnostem posiluje.
  • Podpora imunity: Obě složky, med i černý kmín, obsahují vysoké množství antioxidantů, které mohou posílit imunitní systém a chránit tělo před volnými radikály.
Černý kmín

Černucha neboli černý kmín sníží cholesterol, tlak i krevní cukr

Jak připravit faraonské zlato

Příprava je velice jednoduchá. Stačí smíchat 1 polévkovou lžíci medu s 1 čajovou lžičkou mletého černého kmínu. Tuto směs konzumujte směs ráno, ideálně na lačno. 

Jaké jsou vaše zkušenosti s faraonským zlatem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články