Zázrak na krevní tlak: Ibiškový čaj ho dokáže snížit na minimum

Lidové léčitelství doporučuje při vysokém krevním tlaku užívat čaj z ibišku. Jeho účinky jsou báječné, navíc snižuje cholesterol a podporuje zdraví celého těla.

Měření krevního tlaku u lékaře i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Trápí vás vysoký krevní tlak? Vyzkoušejte ibiškový čaj. Mnoho vědeckých studií už potvrdilo jeho účinky. Kromě toho, že pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, doporučuje se také pro prevenci srdečních onemocnění a vysokého cholesterolu. Jak si ho připravit, to vám nyní ukážeme a zdůrazníme jeho další zdravotní benefity.

Recept na ibiškový čaj

Co budete potřebovat?

  • 1 čajovou lžičku sušeného ibišku
  • a 1 šálek vroucí vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Suché květy ibišku vložte do sklenice nebo hrnku.
  2. Zalijte jako klasický čaj vařící vodou a nechte 15 minut louhovat.
  3. Poté sceďte a váš čaj je připraven k pití.
Sušený ibiškový čaj iZdroj fotografie: Pixabay
Ibiškový čaj ze sušených květů dokáže s krevním tlakem zázraky.

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se pít 2-3 šálky denně po dobu tří týdnů. Během této doby sledujte své hodnoty krevního tlaku. Pokud máte tlak spíš nízký, poraďte se s lékařem, zda je pro vás ibiškový čaj vhodný. Během léčby ibiškovým čajem nevysazujte léčbu na krevní tlak, kterou vám předepsal lékař. Tento čaj není náhražkou léčby, pouze jejím doplňkem. Pokud si nejste jistí, zda vás trápí vysoký tlak, na JakZdravě jsme popsali jeho časté varovné příznaky.

Už žádné pálení žáhy a vysoký tlak, bramborová šťáva funguje jedna báseň

Zdravotní účinky ibišku

Jak jsme si již řekli, ibišek snižuje tlak a má příznivý vliv na kardiovaskulární sytém. Kromě toho pomáhá chránit játra před škodlivými volnými radikály, pomáhá proti ukládání cholesterolu a ulevuje při bolestivé menstruaci, jak popisuje web Healthline. Dále má antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje krvetvorbu a brání tak rozvoji anémie. WebMD dále dodává, že ibišek snižuje riziko obezity a pomáhá při depresivních stavech. Navíc má diuretický účinek a pomáhá v prevenci vzniku močových kamenů. Z ibišku se dá připravit také léčivý sirup, jak psala naše redakce dříve.

Jaké jsou vaše zkušenosti s ibiškovým čajem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články