Zázrak na krevní tlak, který si můžete natrhat klidně venku: Udělejte si z něj čaj a je po problémech

Ibiškový čaj je příjemným a zdravým způsobem, jak podpořit regulaci krevního tlaku. Vyhněte se však současnému užívání léků a s jeho konzumací to nepřehánějte.

ibišek i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vysoký krevní tlak představuje velkou zátěž pro kardiovaskulární systém a je jednou z hlavních příčin onemocnění srdce a cév. Problém vysokého krevního tlaku tkví v tom, že nebolí a většinou se tak na něj přijde jen náhodou. Pokud vysokým krevním tlakem trpíte, dodržujte rady lékaře a snažte se vést o něco zdravější život. Pomoci vám mohou také některé potraviny a potravinové doplňky, jako například ibiškový čaj.

Ibiškový čaj skvěle reguluje hladinu krevního tlaku

Co se týče přirozené regulace krevního tlaku, na JakZdravě jsme vám již doporučovali například med a česnek, jablka, červenou řepu, cibuli a mnoho dalších potravin. Nutriční specialistka Katherine Marengo LDN, R.D. přidává na dlouhý seznam potravin, které vám mohou s léčbou hypertenze pomoci, i ibišek. Ibiškový čaj totiž prokazatelně snižuje jak systolický tak i diastolický krevní tlak. 

Lékařka Zilpah Sheikh, MD ale dodává, že ibiškový čaj byste neměli užívat zároveň s léky na hypertenzi, protože se vzájemně ovlivňují. Je však skvělou volbou pro ty, kteří se právě lékům chtějí vyhnout. Podle vědeckých studií dokáže samotné pití ibiškového čaje snížit krevní tlak již za pouhý měsíc užívání v průměru o 7,58 mmHg (systolický tlak) a 3,53 mmHg (diastolický tlak). Není-li tedy váš tlak extrémně vysoký, rozhodně jeho užívání zvažte a na samotné léky nemusí vůbec dojít.

Recept na ibiškový čaj

Ibiškový čaj si připravujte vždy čerstvý a pijte jej ideálně 3x denně. S konzumací to však nepřehánějte, v nadměrném množství může mít nežádoucí účinky. Na jeho přípravu budete potřebovat:

ibiškový čaj, příprava iZdroj fotografie: Pixabay
Ibiškový čaj připravujte vždy čerstvý
  • 1-2 lžíce sušených ibiškových květů nebo sypaného ibiškového čaje
  • 1 šálek vroucí vody
  • med a/nebo citron (podle chuti)

Vložte ibiškové květy nebo čaj do šálku a zalijte je vroucí vodou. Nechte čaj 5-10 minut louhovat a po zchladnutí na pokojovou teplotu jej můžete dochutit medem nebo citronem.

13 potravin, které podporují cirkulaci krve a snižují krevní tlak + jak vůbec poznat, že je něco v nepořádku

Při hypertenzi méně solte a více pijte

Jak jsme již na JakZdravě také zmiňovali, v případě vysokého tlaku se snažte méně solit. Přemíra soli totiž tlak zvedá, navíc může způsobit i další zdravotní problémy. Snažte se naopak jíst zdravě, více pít (ideálně čistou vodu) a pravidelně cvičit.

Jak jste s účinky ibiškového čaje spokojeni vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články