Starodávný lék našich předků: Sinusitida, chřipka i hleny zmizí rychlostí blesku

Tento jednoduchý lék vyrobíte jen ze dvou surovin. Výrazně zmírňuje bolest při zánětech dutin, rychle odhleňuje a po nemoci brzy nebude ani památky.

jednoduchý lék našich předků i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zima s sebou nenese jen předvánoční shon, rozzářené oči u stromečku a zimní radovánky. Prudce se zvyšuje i počet onemocnění, jako je chřipka, nachlazení, sinusitida a všudypřítomný kašel různého původu. Na všechny tyto potíže měly naše babičky hned několik jednoduchých přírodních receptů. Dnes si představíme jeden z těch nejosvědčenějších.

Příroda nabízí hned několik účinných alternativ

Co se týče respiračních onemocnění, příroda nabízí hned několik možností, jak s nimi rychle zatočit. Mezi osvědčené potraviny patří citron, česnek, med, jablečný ocet či zázvor. Všechny tyto ingredience můžete použít k výrobě česnekového tonika, který jsme na JakZdravě již doporučovali a je při léčbě nachlazení nepřekonatelný. 

Ne vždy však máte po ruce všechny potřebné ingredience, proto pro vás dnes máme recept na jednodušší, ale taktéž velmi účinný domácí lék našich předků. Skvěle odhleňuje, pomáhá při zánětech čelních i vedlejších nosních dutin a vy tak budete brzy opět fit.

2 hřebíčky denně nakopnou imunitní systém a zlepší trávení. Ihned je přidejte do stravy, ochrání před nachlazením i chřipkou

Recept na jednoduchý lék našich předků 

Tento lék našich předků je skutečně velmi jednoduchý a budete potřebovat jen dvě ingredience. Zázvor a jablečný ocet. Jednoduše očistěte a nastrouhejte 1 středně velký kořen zázvoru a zalijte jej šálkem jablečného octa. Vše vložte do uzavíratelné sklenice a tu pevně zavřete. Směs nechte při pokojové teplotě po dobu 10 dní uležet a každý den obsah protřepejte.

Směs můžete poté uchovávat v lednici až dva měsíce. Když se objeví příznaky nemoci, máte po ruce účinný lék. Připravenou směsí navlhčete menší ručník či silnější utěrku a přiložte si ji na obličej. Zhluboka dýchejte a vdechujte výpary zázvoru a octa po dobu 5-10 minut. Opakujte podle potřeby, během dvou dnů by měly potíže významně polevit.

lék našich předků, zázvor na struhadle iZdroj fotografie: Tokyofoodcast / Creative Commons / CC BY
Zázvor nastrouhejte na jemno a zalijte jablečným octem

Zázvor zmírní i horečku 

Zázvor jsme na JakZdravě zmiňovali jak v souvislosti s respiračními chorobami, tak i s hubnutím, kde je také velmi účinným pomocníkem. Pomocnou ruku vám však podá i při závažnějších obtížích, jako jsou poruchy srážlivosti krve, kardiovaskulární onemocnění či rakovina. Dr. Gustavo Gonzalez připomíná také jeho schopnost podpořit trávení a odstranit nevolnost, zmírnit příznaky PMS, tlumit bolest, posílit funkce mozku a zlepšit stav pleti. 

Co se týče respiračních onemocnění, zázvor posiluje imunitu, bojuje proti infekcím, zmírňuje kašel i bolesti hlavy, snižuje horečku a zmírňuje další příznaky spojené s běžným nachlazením a chřipkou.

5 čajů, které zatočí s kašlem a nachlazením raz dva. Kdo do sebe nechce zbytečně cpát léky, je tady správně

Jablečný ocet zabíjí bakterie

Jak vysvětluje nutriční specialistka Kim Chin, RD, i jablečný ocet hraje v tomto léku důležitou roli. Pomáhá totiž ničit patogeny, včetně některých kmenů bakterií. Má však i mnoho dalších přínosů. Pomáhá například zvládat cukrovku tím, že snižuje hladinu cukru v krvi, posiluje srdce, zlepšuje stav pleti a napomáhá hubnutí. Tento jednoduchý lék našich předků vás tak nejen zbaví otravných příznaků nachlazení či sinusitidy, ale vypne i vaši pleť a celkově posílí vaše zdraví.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto lékem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články