Namočila si nohy do mléka a nestačila se divit. Za 15 minut vyřešila zásadní zdravotní problém

Koupel nohou pomáhá pro lepší vzhled nohou, pro zdraví kůže a pro duševní pohodu. Mléko má navíc schopnost uvolnit tělo. A během relaxace vyživí kožní buňky.

Kreslené ženské nohy s potřebami pro relaxační koupel i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V péči o tělo jsou nohy, zvláště chodidla, nejčastěji zanedbávanou částí těla. Nohy jsou každý den plně vytížené a opotřebovávané, potí se a často se na nich tvoří ztvrdlá kůže. Taková kůže se rychle vysušuje, má sklony k prasklinám, které mohou krvácet a nepříjemně bolet. Proto je důležité věnovat se péči o nohy včas. Výživu jim poskytne jedinečná koupel z mléka a jedlé sody.

Jak to funguje?

Koupel nohou v mléce poskytuje pokožce dostatečnou hydrataci. Mléko se vstřebává do kůže, poskytuje kožním buňkám výživu a zjemňuje kůži. Když přidáte jedlou sodu, pomůže vám to odstranit odumřelé kožní buňky. Doplnit to můžete pemzou a vaše nohy budou po této kúře hebké jako nohy miminka. Navíc je to skvělý způsob, jak si odpočinout. Podle webu FloridaMilk dokáže mléko skvěle uklidňovat a uvolňovat, ať už ho pijete nebo se v něm namáčíte.

Kúra pro regeneraci nohou

Připravte si do lavóru mléko smíchané s jedlou sodou a namočte si do směsi nohy. Vydržte takto relaxovat zhruba 10-15 minut. Poté můžete odstranit pemzou odloučenou kůži. Po ošetření je vhodné promazat nohy hydratačním krémem. Mléčnou koupel nohou můžete provádět každý den. Kromě dokonalých nohou se budete cítit uvolněně a odpočatě.

Ženská ruka polévaná mlékem iZdroj fotografie: Freepik
Vitamíny z mléka přecházejí do kůže a poskytují kožním buňkám výživu a hydrataci

Koupelí pro nohy se doporučuje celá řada. Hlavně na problém se ztvrdlou kůží je vhodná octová koupel nohou. Využít se dá také koupel s citronem a dalšími přísadami, které kromě péče o kůži vyřeší navíc nepříjemný zápach. Na JakZdravě jsme psali také o lidové radě na popraskané paty, půlka citronu na každou nohu vám bude stačit.

Vitamíny z mléka přechází do kůže

Mléko a vápník jsou téměř synonyma, důležitý je také obsah vitamínu B12, vitamínu A, D a minerálů, hlavně zinku, fosforu a železa. Všechny tyto vitamíny se přenáší do kožních buněk, které je potřebují pro regeneraci. Podle webu MedicalNewsToday byste měli mléko konzumovat i vnitřně, abyste zabránili osteoporóze. A nejen to – díky vysokému obsahu vitamínu D působí též proti depresím.

Koupel nohou v ústní vodě je osvědčenou léčbou proti kožním problémům. Pomůže se zápachem i plísněmi

Pokud byste chtěli z mléka vyrobit vitamínovou bombu pro tělo, naše redakce psala o tom, co dokáže se zdravím mléko smíchané s medem a vejcem. Nechejte se inspirovat, za zkoušku nic nedáte.

Jaké metody používáte pro péči o nohy vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články